#Заздалегідь: про профілактику захворювань зубів

Світлана Варвянська
18:02 | 14 лютого 2017
0

Консультує лікар-стоматолог Віталій Сень:

– Відвідувати стоматолога раз на півроку – абсолютна норма, щоб зуби були здоровими, а лікування, при потребі, не надто дорогим. Навіть якщо вас нічого не турбує, раз на шість місяців треба проводити якісну чистку – видаляти наліт та зубні камені. В європейських країнах навіть діють спеціальні клініки, які займаються винятково гігієною ротової порожнини. У нас же вважається, що, доки біль можна терпіти, до стоматолога йти не треба. А потім доводиться “вбивати нерви”, пломбувати канали або й видаляти зуб.

Профілактика

Профілактика

Чистка зубів ультразвуком – це не лише про естетичний вигляд. Організм самотужки нічого не може зробити з зубним нальотом. Тоді вмикається цікавий механізм, який призводить до руйнування кістки біля зубу. Мовляв, не можу перемогти, то краще відійду. Звісно, ззовні цього не видно. Але згодом проявляється гінгівітом, тобто запаленням і кровоточивістю ясен. А потім – і парадонтитом, який викликає рухливість і випадіння зубів. Є такий стоматологічний вираз: “Парадонтоз “піде” лише з останнім зубом”. Ясно, що краще до цього не доводити. Нещодавно в Великобританії жінка виграла суд проти свого стоматолога. Вона позивалася через те, що лікар, на її думку, не пояснив їй дохідливо нагальну необхідність профілактики. Тому пані за 15 років втратила майже всі зуби. А зубопротезування – справа досить дорога навіть в нашій країні, а в Європі та США – і поготів.

Зубний наліт – це залишки їжі, передусім простих цукрів, які є прекрасним живильним середовищем для бактерій. В нормі вони завжди живуть у роті, але, коли отримують “великі порції” поживи, починають розвиватися з шаленою швидкістю. Саме ці бактерії призводять до утворення карієсу. Відтак чищення зубів вранці, після сніданку, і вночі, перед сном, має набагато більше значення, ніж багато хто звик думати. “Профілонив” один раз – і все, на зубах утворилися мікроскопічні острівки нальоту, які вже не можна зчистити простою зубною щиткою.

Профілактика

Профілактика

Доводиться чути: “У мене все було нормально, а тоді зуби “посипалися”. Одразу ясно, що профілактичні огляди цей пацієнт ігнорував. Адже гострий перебіг карієсу буває досить рідко. Частіше під час вагітності, у хворих на цукровий діабет, променеву хворобу і т.ін.. Знічев’я зуби не “сиплються”. Насправді кілька років підряд на них розвивався найпідліший карієс – апроксимальний. Він утворюється між зубами і вражає обидва.Побачити його самому, просто відкривши рота перед дзеркалом, неможливо. Стоматолог же легко помітить під час огляду і запропонує полікувати, доки не пізно. Однак іноді пацієнти відмовляються: навіщо роздовбувати, у мене ж нічого не болить. Приходять пізніше, коли обидва зуби вже вигнили зсередини.

Профілактика

Профілактика

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: