“Затримки із поставкою безкоштовного інсуліну в області не мають масового характеру”, – заступник директора “Полтавафарм”

У «Полтавафарм» стверджують, що хворі на діабет не залишаються без життєвонеобхідного їм інсуліну ні на день. А якщо така загроза зрідка виникає, то ситуація оперативно вирішується «в ручному режимі».

Інсулін

Інсулін

Кременчуцькі діабети через затримку поставок з «Полтавафарм» вчасно не отримують інсулін. Про це, посилаючись на міського ендокринолога Тетяну Цемах, повідомила «Кременчуцька газета».

– Гроші на закупівлю інсуліну є. Сімейні лікарі виписують рецепти, і вони ж співпрацюють з аптеками, через які хворі отримують інсулін. Щомісяця сімейний лікар до 15-20 числа формує заявки і направляє в аптеки. Інсулін має надходити з 1 числа, та в останні місяці спостерігаються затримки. Ось сьогодні 14 листопада, а люди інсулін не отримали, – зокрема, сказала лікар.

Однак в обласному комунальному підприємстві «Полтавафарм» повідомили, що випадки, коли хворі на цукровий діабет залишалися без життєвоважливого інсуліну, насправді не мають масового характеру. Заступник директора комунального підприємства Сергій Горбань розказав, що, дійсно, інсулін не завжди надходить в аптеки точно 1 числа кожного місяця через певні проблеми з оплатою. Наприклад, невчасне перерахування бюджетних коштів. Але не з вини «Полтавафарм». При цьому запевнив, що випадки, коли хворі на діабет залишаються без життєвоважливого для них інсуліну, мають не масовий, а, скоріше, поодинокий характер.

– Звісно, нам хочться, щоб таких випадків зовсім не було, адже розуміємо серйозність ситуації. У той же час, що стосується Кременчука, то там буча здійнялася навколо одного пацієнта, якому дійсно не видали інсулін в аптеці, мотивуючи тим, що він не надійшов з Полтави. Оскільки ж препарат був необхідний нагально, хворому довелося його купити. Однак проблему можна було вирішити інакше. Якби звернулися на наше підприємство, ми це зробили, адже невеликий запас є. Бували випадки, коли зі складу доводилося терміново відправляти інсулін у Гадяч, наприклад, щоб забезпечити людину необхідним. Так, доводиться реагувати в «ручному режимі», але головне те, що пацієнт отримує свій препарат, не залишається сам на сам з проблемою. Однак такої проблеми, коли люди масово залишаються без життєвоважливого інсуліну, ні в Кременчуці, ні деінде в області не існує, – запевнив Сергій Горбань.

Нагадаємо, що несвоєчасне введення дози інсуліну може призвести до розвитку діабетичної коми.

За програмою реімбурсації хворі на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму отримують ліки від цих хвороб безкоштовно, на гроші з державного бюджету.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Дуже добре, що нарешті до таких серьйозних проблем почали ставитись відповідально.

2017-11-14
Лілія
Відповіcти
0

Затримка на два тижні відповідально?

2017-11-15
Валентин
0

Останні новини:

Читайте також: