Засуджений за хабар поліцейський продовжує укладати договори з держзамовниками

Колишній співробітник управління захисту економіки ГУНП в Полтавській області Андрій Мельничук продовжує отримувати підряди від Зіньківської РДА. При цьому замовник уникає відкритих торгів, а укладає з ним прямі договори.

Відділ культури, туризму, молоді та спорту Зіньківської районної державної адміністрації 20 березня уклав чотири договори з  ТОВ «АРМАНД 77». Засновником компанії є Мельничук Андрій Васильович — колишній співробітник управління захисту економіки ГУНП в Полтавській області.

Кожен з цих 4-ох договорів — на суму 199 000 гривень. Це може говорити про те, що замовник цілеспрямовано уникає відкритих торгів для того, щоб підписати договір з потрібним йому підрядником. Зазначимо, що порогом для конкурсу є сума вище 200 000 гривень.

Загалом на сервісі Рrozorro ТОВ «АРМАНД 77» має 15 договорів.

Нагадаємо, що в 2016 році Андрія Мельничука впіймали на хабарі у 30 000 доларів США, які він вимагав у директора ПАФ «Мир» за невнесення відомостей до ЄРДР щодо порушення ведення підприємницької діяльності.

На судовому засіданні слідчий просив визначити розмір застави у сумі 15 000 000 грн. Адже Мельничук «підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину», «замість того, щоб вести наполегливу боротьбу з будь-якими проявами корупції, сам підозрюється у причетності до вчинення корупційного кримінального правопорушення».

Пропозиція застави від прокурора

Пропозиція застави від слідчого

Суд частково задовольнив скаргу прокурора і обрав запобіжний захід — взяття під варту з можливістю внесення застави у розмірі 2 067 000 грн.

Кінцевий розмір застави прийнятий судом

Кінцевий розмір застави, прийнятий судом

Не дивлячись на репутацію підрядника, Зіньківська РДА підписала з ним наступні договори:

Спортивні сидіння – 46 штук за 199 000 гривень.

Сітка огороджувальна –  489 м²  за 199 000 гривень.

Електричні товари – 99 штук за 199 000 гривень.

Сітка огороджувальна –  489 м²  за 199 000 гривень.

Зазначимо, що під час досудового розслідування діє презумпція невинуватості, тому обмежень на господарську діяльність немає. Чим, вірогідно, і користується Андрій Мельничук, доки не має вироку суду.

Окрім цього, у жодній із закупівель немає детальної інформації щодо предмета тендеру. Наприклад, не зрозуміло, які саме електричні товари збирається придбати відділ Зіньківської РДА.

Інформація про товар у договорі Замовника

Інформація про товар у договорі Замовника

– Відсутність ціни за одиницю може вказувати на те, що найменувань електричних товарів більше одного, тому замовник не став вказувати їх всі і обмежився узагальненням. При цьому замовник опублікував договір, але чомусь без специфікації. Такий підхід досить поширений, хоча це тільки додає замовникам роботи. Адже зобов’язань публікувати договір немає. Тому якщо замовник все-таки вирішив відсканувати його та опублікувати у системі, чому б також не відсканувати й специфікацію? У вищевказаних закупівлях є сенс інформаційного запиту на надання цих специфікацій, тому замовнику все ж таки доведеться їх надати, — зазначає Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

Усі товари, зазначені в договорах, мають поставити до 31 грудня 2019 року.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Мабуть хоче на закупівлях заробити собі на заставу.

2019-03-27
Олександр
Відповіcти
0

Нічого собі, нячого не боїться, воно виднов крові.

2019-03-23
Тимко
Відповіcти
0

Корупціонер бореться з корупцією у спосіб, в який може,щоб не допустити здирництва на себе взяв всі незаконні дії)

2019-03-23
Іван
Відповіcти
0

Оце люди вміють крутиться, нічого не бояться.

2019-03-23
Єгор
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: