Заступник міністра – про логіку формування госпітальних округів

Годинна доступність до базових стаціонарних послуг, двогодинна – до більш складних. Це – найперші принципи, якими Міністерство охорони здоров’я та департаменти охорони здоров’я у регіонах керуються при формуванні госпітальних округів, пояснив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Міністерство охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк вважає, що у деяких областях питання створення госпітальних округів перейшло у площину політичних маніпуляцій.

– Починають маніпулювати цим питанням. Адже з мого досвіду, коли приїжджаєш і пояснюєш, більшість питань знімається. Не знімаються лише ті, де є відверта маніпуляція, і де люди хочуть роздути політичний скандал, – зокрема, написав він.

Ковтонюк пояснив, що без створення госпітальних округів мережа вторинної медичної допомоги зовсім не готова до нового принципу фінансування за медичну послугу. Адже районні лікарні здебільшого пустують.

– Коли я відвідую лікарні в регіонах, то дуже рідко там бачу пацієнтів. Стоять пусті відділення. Тобто, якщо ми почнемо платити за послугу, ці відділення просто не зможуть існувати, їх ніхто не зможе утримувати. Тому для того, щоб запровадження страхової моделі на вторинці ні для кого не стало шоком, ми хочемо їх підготувати, – зазначає заступник міністра.

Павло Ковтонюк

Павло Ковтонюк

Основна мета МОЗ – забезпечити пацієнту гарантований доступ (фізичний і часовий) до якісної послуги. Почати вирішено з найпростіших критеріїв доступності: годинна доступність до базових стаціонарних послуг, двогодинна – до більш складних.

– На Заході готують генеральні плани мереж і лікарень, регулярно їх переглядають і дивляться, як зробити, щоб до певних послуг у людини був доступ. І госпітальний округ – наш інструмент для цього. Це функціональне утворення, яке повинно гарантувати пацієнту, що в разі гострого стану він доїде до закладу, де йому нададуть допомогу, – підкреслив Павло Ковтонюк.

Нагадаємо, на Полтавщині вирішено створити 4 госпітальні округи – з центрами у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах. З цим рішенням не погоджуються мешканці, управлінці та депутати Гадяцього району, які наполягають на створенні ще одного госпітального округу із центром у Гадячі. Аргументують це тим, що у місцевій районній лікарні є професійні кадри та матеріально-технічна база, а також тим, що питання доступності місцевих мешканців до лікувальних послуг при таких межах госпітальних округів залишається невирішеним. Тому що гадяцькі пацієнти протягом години фізично не здатні дістатися до Миргорода. Це питання піднімалося на останній сесії Полтавської облради від імені громадськості. Люди наполягають, що їх позбавляють права на лікування.

Однак очільник Департаменту охорони здоров’я Полтавщини Віктор Лисак з цим не погоджується.

– Окрім чотирьох госпітальних округів, ми створимо ще також кілька лікарень інтенсивного лікування: у Горішніх Плавнях, Гадячі та Хоролі. Тож право людей на отримання лікарської допомоги не буде порушено. Однак я хочу підкреслити, що МОЗ, медики тільки своїми силами не зможуть провести жодну реформу. Обов’язково потрібна підтримка на місцях. Місцеві громади повинні усвідомлювати, що життя і здоров’я громадян – також і їхня відповідальність. Відремонтувати дорогу між населеними пунктами, придбати сучасні реанімаційні автомобілі – це все відповідальність органів місцевого самоврядування і повинно фінансуватися з їхнього бюджету. Тільки з комплексним підходом вдасться реалізувати реформу охорони здоров’я і гарантувати громадянам вчасну та якісну медичну допомогу, – розказав Лисак.

Віктор Лисак. Фото - "Новини Полтавщини"

Віктор Лисак. Фото – «Новини Полтавщини»

Цю ж думку старається донести до громадськості Павло Ковтонюк.

Громади повинні вирішити, як розвинути мережу їхніх лікарень, щоб населення могло отримувати якісну, сучасну медичну допомогу. Адже зрозуміло, що наразі більшість закладів не відповідають сучасним вимогам. МОЗ визначить національні критерії того, до яких стандартів треба прагнути. Яким повинно в майбутньому бути навантаження, устаткування лікарень, щоб їхні послуги відповідали сучасному рівню. Але лише від громад залежатиме, як саме поступово вийти на ці національні стандарти. Де варто побудувати дорогу, підсилити екстренку, а де – лише якесь відділення. Саме регіони, громади є власниками медзакладів , і їм краще видно ситуацію на місці, – написав заступник міністра на сайті МОЗ.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада втілює суттєві зміни у розвиток інфраструктури:
http://pvisti.info/index.php/politics/2993-i-navedut-poriadok

2017-03-16
axabnrg
Відповіcти
0

Реформа децентралізації сприяє розвитку місцевої інфраструктури:
http://reforms.in.ua/ua/news/bilshe-polovyny-ukrayinciv-vvazhayut-shcho-decentralizaciya-spryyaye-pokrashchennyu-miscevoyi

2017-02-20
axabnrg
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: