Заступник голови облради залишив зібрання, організоване «через одне місце»

0

«Вшанування подій і учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті захисників України» – круглий стіл на таку тему провели в Полтавській ОДА. Ініціатори – обласна влада. Правда, із її представників був лише Анатолій Ханко. Та й той незабаром покинув зібрання. Координував зустріч начальник управління містобудування й архітектури Олександр Панков, а також депутат облради від «Солідарності, учасник АТО та голова комісії з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій Геннадій Коваленко. Представники виконавчої влади, як пояснювали, хотіли підбити риску 2-річної роботи і вияснити: чому «віз і нині там», і чи, можливо, хтось заважає процесу.

lrLqfamWdJw

Взяти участь у «круглому столі» прийшли представники громадських організацій, активісти, керівники профільних управлінь міста й області, художники, архітектори. Головуючий зібранням Олександр Панков запросив присутнього заступника Ханка сказати загальні слова – згадати події дворічної давності:

– Ідея непогана зібратися за «круглим столом», але організація «через одне місце»! Задовбало говорити отакі чиновницькі виступи. Тут, перед обласною радою, має бути нагадування владі, для кого вони служать – для народу! – наголосив Анатолій Ханко і покинув залу.

Голова профільної комісії, АТОвець Геннадій Коваленко намагався зупинити Анатолія Ханка, проте це йому не вдалося:

– Ханку просто не пояснили, для чого ми зібралися. У Полтаві й досі немає місця, куди можна покласти квіти! Активісти й експерти 2 роки вирішують, але результату й досі немає. Давайте вже врешті вирішимо! Уже й конкурси були, уже й 2016 рік прийшов, і ми знову оголошуємо конкурс, тепер всеукраїнський. У вересні чи серпні ми, можливо, отримаєм якийсь проект. Тож у 2016 році знову нічого не буде зроблено. Вважаю, що вже в цьому році можна поставити пам’ятник загиблим захисникам України. Негайно потрібно це робити!

Присутніх думка «встановити щось, кров з носа, терміново» обурила, вони назвали це архітектурним вандалізмом.

– У Вінниці, Рівному, Тернополі облаштували місця, куди людям прийти і вшанувати Героїв Небесної Сотні, полеглих захисників. Але це така собі «кладбіщинська архітектура» – це реально грубі надгробки, які в тих перерахованих містах знаходяться доречно, але якщо ми зробимо таке на площі біля адмінбудівлі, ну хто нас назве розумними, – пояснювала відповідальний секретар Антоніна Ільїна. Якщо замахуємось – не треба брати ці міста за зразок, маємо вшанувати достойно, класно, хочемо залучити найкращих фахівців. Не просто студентів.

12544041_1696096973970674_1319631447_o-1-e1452523758407

Головне питання, яке постало за «круглим столом»: чи потрібно розділяти меморіали Небесній сотні і Борців за незалежність. І ще – якщо раніше мова йшла про окремий монумент, то нині учасники форуму сходяться на думці, що змінитися повинна і сама площа біля ОДА, де й проходили всі революційні події.

– На міському кладовищі незабаром зробимо Алею Героїв і збудуємо капличку на площі Леніна, а біля ОДА зробимо площу Героїв Майдану, зробимо її місцем народовладдя, – вважає архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Крім того, він прохав установити не капличку, а постійно діючий храм, де б проходили служби. Проте у інших виникло запитання: чому саме православний храм, адже на й на Майдані, й на сході воювали чоловіки різних конфесій. Натомість ідея встановити на місці майбутнього храму тимчасовий хрест дискусій не викликала.

Юлія Логвиненко

Коментувати

22 березня 2018