Заступник голови облради скликає позачергову сесію

Анатолій Ханко розпорядився скликати позачергову п’ятнадцяту сесію обласної ради 21 березня. На порядку денному (окрім традиційного «Різне») лише одне питання – позиція щодо блокади ОРДЛО та засудження силового розгону блокувальників-добровольців 13 березня.

Анатолій Ханко

Анатолій Ханко

Проект рішення містить Звернення до Президента, парламенту й уряду. У ньому йде мова про те, що Полтавська обласна рада стурбована соціально-політичною ситуацією, яка склалася в Україні в зв’язку з подіями 13 березня 2017 року поблизу залізничної станції «Кривий Торець» на Редуті імені Добровольців 16-го батальйону.

– Беручи до уваги та підтримуючи рішення Ради національної безпеки та оборони України від 15 березня 2017 року, вимагаємо у визначений Законом спосіб відреагувати на дії, вчинені посадовими особами правоохоронних органів стосовно учасників економічної блокади з тимчасово окупованими територіями окремих регіонів Луганської та Донецької областей.

Витяг із тексту проекту рішення

Якщо депутати проголосують за це питання, до вищої державної влади підуть такі вимоги:

  • Вжити вичерпних заходів для звільнення українських військовополонених.
  • Заборонити будь-які економічні стосунки з самопроголошеними ДНР та ЛНР як злочинними терористичними угрупуваннями.
  • Ухвалити Закон України «Про тимчасово окуповану територію України». Чітко визнати статус Росії як країну – агресора та окупанта українського Донбасу.
  • Припинити будь-які фінансово-економічні відносини з Російською Федерацією, яка є країною – агресором.
  • Невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України питання про звільнення Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., заступника Голови Національної поліції України Амброськіна В.В., Голови Служби безпеки України Грицака В.С. та керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України Малікова В.В.

Нагадаємо, події 13 березня стурбували багатьох українців: офіційну позицію в підтримку блокувальників прийняли Тернопільська, Чернівецька, Рівненська, Волинська, Львівська, Хмельницька міські й обласні ради. Щоби до них доєдналася Полтавщина, активісти зібрали мітинг під стінами ради 14 березня. За відсутності голови ради та його першого заступника сесію ініціював Анатолій Ханко. Упродовж 14-17 березня депутати збирали підписи.

Під кінець мітингу 14 березня активісти палили шини

Під кінець мітингу 14 березня активісти палили шини

15 березня за пропозицією Президента Рада нацбезпеки ухвалила рішення про офіційну підтримку блокади. Петро Порошенко висунув ультиматум терористам: блокада триватиме, доки вони не звільнять «націоналізовані» українські підприємства, захоплені внаслідок дій блокувальників.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: