Зарплати військовослужбовців у США, Україні та Європі. Скільки отримують захисники

Майже в кожній країні бути військовим – це з біса почесно. Солдатів, офіцерів та генералів народ любить та поважає. Але одними почестями ситий не будеш. Захисникам, як нікому потрібні гідні умови життя. І сьогодні ми поговоримо про те, які гонорари отримують військовослужбовці США, Німеччини та Польщі, а також порівняємо ці суми із зарплатами українських героїв.

1 (4)

Інфографіка: Рузанна Давітян

American Soldiers

Американці ще з 70-хх років ХХ століття перевели військових на контрактну службу. І от вже 30 років захисники заокеанської держави отримують солідні грошові винагороди за те що постійно тренуються, вдосконалюють свої навички та фізичну форму. Звісно, наймолодшому 17-річному воякові потрібен дозвіл батьків, але для більшості це не є проблема. Перспективи кар’єрного зростання, «бонуси» та надбавки, компенсація грошей, витрачених на харчування, якщо солдат хоче харчуватися домашньою їжею, безкоштовне службове житло. Все робить професію військового у США доволі престижною.

4 (5)

А що ж із платнею у американських командосів? Все звісно ж залежить від вислужених років, та навіть для початку молодий рядовий буде мати свої 1 800 баксів. Якщо перевести цю суму у гривні, то отримаємо непогані 46 000. Що з такими грошима робити в нас, думаю більшість розуміє: і квартиру купити за рік можна і злітати куди небудь, та й на рахунок в банк не завадить трохи відкласти. Але ми говоримо про повсякденне життя – комуналку, проїзд, харчування, одяг.

І так – 1800 доларів. Чого варта ці гроші у реаліях американського сьогодення? На це питання Вам відповість наша інфографіка.

США

Як бачимо, ходити на закупи до американських продуктових маркетів трохи дорожче. Але якщо там ціни на продукти більші від наших у два-три рази, то їх зарплатня перевищує українську майже у 7 разів!!!!!!

З орендою житла та оплатою проїзду у громадському транспорті все інакше. Квартиру, приміром у американському Сіетлі в середньому можна знімати за 500 $. У Полтаві в середньому за 100 американських зелених можна винайняти непогану однокімнатку неподалік центру міста. Але знову ж таки – різниця цін тут у 5 разів, а прірва між зарплатами все таж – у 7 разів.

бариста 5

Зарплати американських вояків, логічно що, зростають в міру підвищення їх трудового та рангового стажу. Так, карпрал вже отримує 2 200 $, сержант – 2 5 00 $, а перехід до офіцерського складу поповнить твій гаманець майже до 4 штук. Приміром, капітан буде отримувати на свій мастеркард 4 150 $.

А тепер порівняємо можливість купити у Сіетлі та Полтаві якийсь елементарний одяг – футболки, джинси, кросівки. Тут то і починаєш розуміти, що у нас в Україні ну дуже вже велика цінова накрутка, принаймні на одяг. Виходить так, що сходити на шопінг до американського магазину, для бариста буде куди вигідніше, ніж скуплятися у Полтаві, в «Екваторі», чи навіть на ринку.

Порівняльна таблиця цін на одяг говорить сама за себе:

бариста 6 (1)

Висновок тут наступний. Незважаючи на те, що їжа та житло у Сполучених Штатах коштують у 3-4 рази більше, ніж в Україні, рівень заробітної платні дозволяє спокійно витрачати кошти на проживання і непогане харчування. Просто уявіть собі, якби у Полтави ви отримували з/п у розмірі 2300 гривень, платили за квартиру 500, купували хліб за 1 гривню 30 копійок, каву за 12 гривень, а кілограм свинини за синій папірець із зображенням Богдана Хмельницького. Думаю, що жилося би трохи краще.

Нові зарплати українських військових

Ще у 2013 році наші рядові захисники могли похвалитися скромними зарплатами у розмірі 1 700 тисяч гривень. Так, потім винагорода збільшувалася до 2 500, а дехто з офіцерів міг отримувати навіть 5 тисяч. Та зараз, враховуючи все змінилося. Військова агресії Росії на Сході України змусила владу переглянути своє ставлення до положення захисників у нашій країні. Тепер солдати української армії починають свій трудовий шлях із «військової мінімалки», що дорівнює сумі 7 000 гривень. У зоні АТО рядовий отримуватиме не 7, а 10 тисяч банкнот із Франками та Українками.

2 (4)

Wynagrodzenia polskich żołnierzy

Зарплата польських рядових приблизно такі ж, як у працівників сфери обслуговування. Приблизно – 2 500 злотих, або ж трохи більше 16 тисяч гривень. Сержанти «Речі посполитої» мають місячний оклад у сумі 3100 злотих, себто – 20 866 грн, прапорщики, або як у них говорять – хорунжі мають – 3360 злотих. А от вже зарплатня полковника стрибає до позначки 7850 злотих. Це солідні гроші, як не крути. При цьому, ціни на окремі продукти харчування у Польщі та Україні ну майже не відрізняються. Хліб, масло, рис, олія, яблука та кава коштують приблизно ті самі гроші.

5 (4)

Що за ці кошти поляки можуть собі дозволити – дивіться у наступній інфографіці.

бариста 10

Тільки от оренда житла у Польщі обійдеться вам у два рази дорожче.

бариста 11

Die deutsche Armee

У Німеччині найбільше серед військових отримує генерал. Близько 12 275 євро. Переводячи у гривні отримуємо суму 353 тисячі гривень. Чорт забирай, та пропрацювавши генералом у Німеччині рік й отримавши на картку 4 500 000 гривень, можна повертатися в Україну, й більше ніколи не працювати.

Такі зарплати нам тільки сняться. Так само, як і Німецьким рядовим, які отримують 1 430 євро на місяць. Для Німеччини це не такі вже й великі гроші, та жити можна. А ще краще жити, коли ти лейтенант і отримуєш 3 580 євро на місяць.

3 (4)

Крім того, у Німеччині передбачені надбавки за кожну понаднормову відпрацьовану годину служби. Ця сума складає приблизно 3-4 євро за годину. Все звісно, залежить від посади та роду військ, у яких служить солдат. Доплати льотному складу Військово-повітряних сил досягають 550 євро в місяць. Вояка, що регулярно стрибає з парашутом, має надбавку 135 євро в місяць. Спецназ і бойові плавці – 1000 євро до основного окладу. Персонал надводних кораблів – 100 Є на місяць, а підводники – 270.

nimechchina

У тривалих походах додається ще 135 у.о. Надбавки за відрядження залежать від категорії району відрядження. Таких категорій шість. Перша – там, де умови проживання не дуже відрізняються від пунктів постійної дислокації. Тим не менше, 25 євро на добу отримай! Друга – життя в наметах, складні побутові умови, витрати на життєзабезпечення і дзвінки близьким. Тут вже менше ніж 40 євро на добу не обійтися. Найвища категорія, шоста, – райони бойових дій з ризиком для життя. Тут виплати – 100 на добу. Крім грошей, у німецьку армію заманюють можливістю здобути освіту і одну з 60 цивільних спеціальностей.

Інфографіка: Рузанна Давітян, Катерина Кисла

Залишити відповідь
Коментувати

15 Коментарі

зробіть висновки самі

2018-11-03
віктор
Відповіcти
0

Коротка довідка для тих хто хоче служити в Збройних СилахУкраїни.
відомісті з відкритих офіційних джерел
Збройні сили україни
Відповідно до цього додатку розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу складають:
вислуга років від 1 до 2 років – 5%;
від 2 до 5 років – 10%;
від 5 до 10 років – 20%;
від 10 до 15 років – 25%;
від 15 до 20 років – 30%;
від 20 до 25 років – 35%;
25 і більше – 40%.
ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ
Стаж служби
Розмір надбавки, відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням
Від 1 до 2 років
5
Від 2 до 4 років
10
Від 4 до 7 років
15
Від 7 до 10 років
20
Від 10 до 13 років
25
Від 13 до 16 років
30
Від 16 до 19 років
35
Від 19 до 22 років
40
Від 22 до 25 років
45
Понад 25 років
50

ХЕМА
окладів поліцейських за спеціальними званнями

Спеціальні звання Розмір окладу, гривень
Вищий склад:
генерал поліції першого рангу 3000
генерал поліції другого рангу 2800
генерал поліції третього рангу 2600
Середній склад:
полковник поліції 2400
підполковник поліції 2200
майор поліції 2000
капітан поліції 1800
старший лейтенант поліції 1600
лейтенант поліції 1400
молодший лейтенант поліції 1200
Молодший склад:
старший сержант поліції 1000
сержант поліції 800
капрал поліції 600
рядовий поліції 400

Підполковник армії за військове звання отримує оклад як лейтенант поліції.

2018-11-03
віктор
Відповіcти
0

В ато не отримиуть такі кошти як написпно 7 000 иак і отримують

2017-11-10
Сергій
Відповіcти
0

Сравнив генералов Украины и США, такое ощущение что есть зарплаты а есть доходы. Оценив морды наших генералов, напрашивается вывод совсем другой…..

2016-11-30
Анатолий
Відповіcти
0

Гарна стаття та чудова інфорграфіка. Тільки чомусь кава в Полтаві при порівнянні з США коштує 1.5 долари, а вже порівнюючи з Поляками – 3 долари. 🙂

2016-11-29
Микола
Відповіcти
0

Как сержант на руки получаю чуть меньше чем указанно. Немного не верно шкала нарисованна. ЗП зависит не от звания а скорее от должности и выслуги. Хотя конечно зп рядового-сержантского состава и офицеров отличается. Есно дома меньше, в полях больше, плюс надбавки за боевіе и т.п. По разному. Ну а тем кто сравнивает…. Дык никто Вас не неволит… Каждый выбирает свою профессию. Хотите в поля – военкомат, в/ч и поля …. По желанию. Ток не все сей хлебушек смелые кушать. Что до ублюдка ваяющего капсом… Таких чертей мочили и мочить будем: твой герой не был гражданином Украины. Пришел как вор из рашки и здох как крыса. Не он первый – не он крайний. Слава Україні, смерть ворогам…

2016-11-28
Radar
Відповіcти
0

Для неуков – у военнослужащих не зарплата, а денежное довольствие. Так вот это денежное довольствие зависит от ВВП страны, почему автор об этом не упомянул, остальные как бараны смотрят на эту писанину. И что, кому-то стало лучше

2016-11-27
Серж
Відповіcти
0

Денежное довольствие зависит от должностного оклада, воинского звания, выслуги лет и т.д. и т.п., но никак не от ВВП страны. Денежное довольствие может увеличиваться, но не уменьшаться…

2017-10-29
Сергей
1

ЗАРПЛАТА УБИЙЦ-ВСЕГДА ВЫШЕ ЗАРПЛАТ ТЕХ,КОГО ОНИ УБИВАЮТ!!!!!!!СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА РАБОТЯГ ПО УКРАИНЕ-3500 ГРИВЕН,СРАВНИТЕ ЕЁ С ЗАРПЛАТОЙ ТЕХ,КТО УБИВАЕТ УКРАИНЦЕВ!!!!!!К ТОМУ ЖЕ ОНИ ПОЛУЧАЮТ ЗВАНИЕ НАЦИОНАЛЬНОГО ГЕРОЯ УКРАИНЫ!!!!!!ВАМ ЭТО НРАВИТСЯ????????

2016-11-05
МОТОРОЛА
Відповіcти
0

Никто из военных украинцев не убивает. Убивают тех кто взял оружие и пошёл против Украины. Но они совсем не украинцы, они об этом ещё в 2014 году заявили, когда денежное довольствие у них было около 2000 грн…

2017-10-29
Сергей
0

Пшел отсюда троль

2017-11-28
Макс
0

Пшел отсюда троль

2017-11-28
Макс
0

Цифры наших зарплат некорректные. Рядовой – 7000, сержант – 7400, прапорщик – 7800, лейтенант 8300.

2016-10-16
Дмитрий
Відповіcти
0

+ великий відсоток бездомних у Сполучених штатах – це колишні військові…

2016-10-16
Роман
Відповіcти
0

500$ за квартиру у Сіетлі – трішки не правда…
900$ якщо пошукати добре… За 500 – кімнатку у когось вдома… І це не в самому Сіетлі а за 30-50 км від нього…

2016-10-16
Роман
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: