Замість тротуарів – стежки, кучугури та ожеледиця

3

Мешканці Полтави скаржаться на погано розчищені та непосипані тротуари. Ані працівників КП «ЖЕО №2», ані підрядної організації ПП «БУДГАРАНТ-7» люди не бачили вже більше тижня.

Замість тротуарів стежки, кучугури та ожеледь

Замість тротуарів стежки, кучугури та ожеледь

Ми вирішили перевірити ситуацію та провели огляд основних вулиць у кількох районах міста. Як з’ясувалось, найкраща ситуація з розчисткою пішохідної частини доріг на Леваді — близько 2/3 тротуарів розчищені або посипані піщано-соляною сумішшю.

Дещо гірше виглядають тротуари в центрі, зокрема по вулиці Небесної сотні. Біля зупинки «Театральна» на пішоходів очікує купа небезпек: під ногами — суцільне «скло», а над головою, неначе дамоклів меч, нависають бурульки.

Якщо біля головної ялинки тротуари виглядають більш-менш розчищеними, то спуск по «кам’янці» більше схожий на польову стежку, на якій важко розминутись двом людям.

На перехресті вул. Володимира Козака та Монастирської нам вдалось побачити бригаду працівників ПП «Будгарант-7», які розчищали пішохідні переходи.

За словами самих працівників, наразі поставлена задача розчистити зебри та основні вулиці міста. При цьому вони зазначили, що територія, за яку вони відповідають — обмежена. Все інше повинні прибирати працівники КП «ЖЕО №2».

На Подолі та Браїлках — основні тротуари відносно чисті, хоч і трохи присипані снігом, що випав уночі.

Вже ближче до зупинки «Промбаза» тротуари перетворюються на суцільні кучугури, де, імовірно, вже давно не ступала нога комунальників. Найбільш проблемними ж районами можна вважати Сади-1, Сади-2, Огнівка. Пішохідна частина, навіть вздовж головних вулиць районів, по яких пролягає 26 маршрут «Центр — м-р Огнівка», розчищені менш ніж на 20%. Під шаром снігу підступно заховалась «ковзанка». Поодиноким та нечисельним перехожим ледве вдається подолати цю смугу перешкод.

—Дорога слизька, йти дуже важко. Особливо у мої роки. Ще й транспорт ходить нерегулярно, — бідкається пенсіонер Володимир Михайлович.

Вздовж вулиці Нікітченка, обабіч дороги, утворились кількаметрові снігові замети. Ближче до Мотелю «польові стежки» перетворюються на більш цивілізовані та звичні тротуари. Хоча і тут не обійшлось без проблем: місцями посеред пішохідної частини лежить мокрий сніг-«кваша», в якому грузнуть не лише пішоходи, а й деякі автівки.

Про ситуацію у Київському районі нам стало відомо з соціальних мереж. У Facebook полтавка Оксана Мєзенцева поширила фотографії, що були зроблені біля АЗС навпроти Інституту зв’язку.

Тож, провівши огляд у кількох районах міста, ми дійшли до висновку, що наразі тротуари перебувають у поганому стані. За коментарями з цього приводу ми звернулись до ПП «БУДГАРАНТ-7» та заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка. Але в обох випадках на телефонні дзвінки впродовж двох днів нам ніхто так і не відповів. Полтавцям залишається лише сподіватись на комунальників чи самотужки розчищати собі шлях, а також повідомляти про ситуацію до служби оперативного реагування 15-80.

Зазначимо, фотографії, використані у матеріалі, зроблені 10 січня. Проте станом на сьогодні ситуація залишилась незмінною.

15 января 2019
14 января 2019