Замість тарифу 8 грн полтавська влада оголосила новий конкурс на визначення перевізників

5

Вже тиждень полтавські перевізники страйкують з вимогою вдвічі підвищити тариф на проїзд. Кількість автобусів у місті скоротилась на 50%. Пересічні громадяни невдоволено констатують — у місті транспортна криза. Ситуацію, яка склалась, визнають і представники влади, проте змінювати тариф наразі ніхто не збирається.

— Проблема дійсно є, але хочу зазначити, що вона повинна вирішуватись у законному руслі через регуляторний акт. Вартість проїзду у 8 грн є не прийнятною. Рішення про підвищення тарифу може прийматись лише після проведення громадських слухань, після засідання та висновків відповідних депутатських комісій та процедури затвердження відповідного регуляторного акту. Зустрічі з перевізниками відбуваються регулярно, але поки, нажаль, до якихось спільних рішень ми не можемо прийти. Позиція перевізників щодо шантажу та встановлення тарифу у 8 грн для мене неприйнятна, я думаю і для депутатів міськради. Наразі вже є розуміння між фракціями щодо зукупівлі наступного року кількох десятків автобусів для забезпечення хоча б частини потреби, — говорить секретар міськради Олександр Шамота.

На апаратній нараді міськвиконкому заступник начальника відділу з питань транспортних перевезень Сергій Шпак повідомив, що лише за останній тиждень сімом перевізникам було винесено попередження по 18-ти маршрутах через невдоволення результатами їх роботи.

— Останнім часом інспектори транспортного управління склали 45 протоколів на перевізників. Паралельно патрульною поліцією було винесено 12 постанов про застосування штрафних санкцій до порушників. По закінченню перевірок до міськвиконкому надсилаються їх результати із вимогою дострокового розірвання договорів із перевізниками.

На запитання секретаря міськради Олександра Шамоти про те, як «Укртрансбезпека» може вплинути на ситуацію, Сергій Шпак відповів, що наразі «Укртрансбезпека» має право штрафувати перевізників-нелегалів. Сума штрафу складає 1700 грн, тоді як за повторне порушення доведеться сплатити вже 17 000.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зазначив, що в існуючому законодавстві існують прогалини, які дозволяють перевізникам ухилятись від штрафів.

— Нелегали створюють фірми-одноденки, на які вони накопичують штрафи, а потім їх просто не сплачують. До речі, передаю привіт Галині Залізняк, яка обіцяла сплатити всі штрафи, проте досі цього не зробила, — заявив Олексій Чепурко.

Зазначимо, згадана вище Галина Залізняк є власницею кількох «маршруток», які перевозять пасажирів без відповідних дозвільних документів та забезпечення необхідного технічного стану. При цьому, попри встановлений тариф у 4 грн, водії зазначених транспортних засобів вимагають сплати «тарифу» у 5 грн. Також Галина Залізняк є керівником ГО «Полтавська обласна асоціація автомобільних перевізників».

Підсумовуючи результати перевірок, Сергій Шпак  повідомив, що на 16 січня 2019 року призначено проведення конкурсів з визначення перевізників для роботи на 16 об’єктах ( міських маршрутах).

16 февраля 2019
15 февраля 2019