У лікарнях з’являться термінали для безготівкових благодійних внесків

0

На черговому засіданні бюджетної комісії Полтавської міськради розглянули проект рішення про заборону вимагання коштів у лікувальних закладах міста.

P1130252

Попри державну заборону «поборів», у лікарнях міста нерідко трапляються випадки, коли пацієнтів «добровільно-примусово» зобов’язують сплачувати кошти за відповідні послуги. При цьому законодавство України не забороняє благодійні внески. Міська ж влада пропонує лікарням звітувати про надходження відповідних коштів. Депутат Едуард Волков запропонував встановити для цього на території медзакладів термінали для проведення безготівкових благодійних внесків.

– Як правило, на території більшості лікарень уже стоять термінали, наприклад, для поповнення мобільного або банківських розрахунків. Я вважаю, що технічно можливо додати туди функцію для переведення коштів до конкретного благодійного фонду. Ми підключимо до співпраці банки та приватних підприємців для встановлення терміналів на території лікарень. Ця ідея має на меті унеможливити передавачу готівки третім особам.

На думку депутата, благодійні фонди повинні відраховувати лікарням не менше 80% своїх надходжень.

Григорій Сахно виступив проти вживати формулювання «заборони вимагання коштів», оскільки закон і так це забороняє.

В ході обговорення запропонували лікарням замість благодійних фондів відкрити додаткові банківські рахунки для благодійних внесків.

За словами начальника управління охорони здоров’я міськвиконкому Сергія Котова, всі лікарні і без нововведень звітуються про отримання благодійних внесків. Посадовець зазначив, що після переходу медзакладів у комунальну власність (з 1 квітня 2019 року), лікарні отримуватимуть кошти за кожен поставлений діагноз. Тому медзаклади не матимуть необхідності співпрацювати з благодійними фондами. Проте Едуард Волков не погодився з його словами, оскільки, за даними депутата, частина лікарень взагалі не звітується та не має власних сайтів.

На підтримку рішення відмовитись від співпраці із фондами виступила радниця МОЗ Вікторія Лоза.

Проект рішення з відповідними змінами прийняли за основу. Наразі документ передбачає відмову від співпраці із фондами з 1 квітня 2019 року. За словами депутата міськради Андрія Матковського, у випадку, якщо пацієнт захоче собі інше ліжко чи освітлення, то зможе добровільно це вирішити із кожною лікарнею, перераховуючи кошти безпосередньо закладам охорони здоров’я.

Якщо проект затвердять на найближчий сесії, то вже з 1 березня 2019 року на території лікарень почнуть встановлювати електронні термінали самообслуговування.

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019