Закупівлі в обласній раді здійснюватимуться “ProZorro”

2

23 лютого голова обласної ради Олександр Біленький підписав розпорядження, згідно якого всі закупівлі для апарату Полтавської обласної ради відбуватимуться за системою “ProZorro”. 

DSC_0211-min

Олександр Біленький зазначив, що серед органів влади Полтавська облрада одними з перших впроваджує у області систему “ProZorro”. Він вважає, що саме ця система електронних закупівель допоможе викорінити корупцію та обмежити будь-які її прояви.

– Я впевнений, що лише через цивілізований контроль за витратами і використанням бюджетних коштів можна побудувати продуктивний соціальний діалог з громадськістю, – зазначив Олександр Біленький.

Експерт з упровадження системи Юрій Нестуля зауважив, що на кожному мільйоні облрада може зекономити понад 150 тисяч гривень. Ці кошти зможуть і надалі йти на підвищення якості послуг для населення і для розвитку територіальної громади. Він вважає, що це безумовно позитивний крок.

– Крім зекономлених коштів, ще однією перевагою системи – є кількість тендерних пропозицій. Якщо за системою державних закупівель – це у середньому півтори пропозиції за лот, то у системі “ProZorro” – цей коефіцієнт складає 4 пропозиції, – пояснив експерт Юрій Нестуля.

Варто зазначити, що позитивні результати системи “ProZorro” вже є. Минулого року Полтавський обласний онкодиспансер закуповував препарати для хіміотерапії. Завдяки прозорості торгів вдалося зекономити понад 66 тисяч гривень бюджетних коштів.

Довідка: ProZorro – це система, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців з метою створити прозору і ефективну систему державних закупівель, яка унеможливлюватиме корупцію завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників.

Катерина Шевелєва

Коментувати

2 Коментарів
Пандус
• 14:25 | 23 лютого 2016

Ну наконец-то!!! Область раньше города. Пфффф

Відповіcти
Андрій В
• 14:24 | 23 лютого 2016

Урааааааа!

Відповіcти
20 березня 2018