Закон, який заохочує громадян до військової служби, набув чинності

Лілія Войцехівська
13:06 | 23 червня 2018
0

23 червня набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби».

Закон, який заохочує громадян до військової служби, набув чинності

Закон, який заохочує громадян до військової служби, набув чинності

Як пише «Слово і Діло», документ у п’ятницю, 22 червня, опублікували у виданні «Голос України».

Документ вносить зміни до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», «Про військовий обов’язок і військову службу», Статуту внутрішньої служби Збройних сил України.

Закон дозволить підвищити з 23 до 30 років вік прийому громадян курсантами вищих військових навчальних закладів, що дасть можливість учасникам АТО та операції Об’єднаних сил (ООС) вступати на навчання й продовжувати військову службу офіцерами або сержантами.

Також передбачається підвищення граничного віку перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок до 60 років. Це вже визначено для чоловіків і забезпечить гендерну рівність та збільшить мобілізаційний ресурс.

Документ також дозволить продовжувати в особливий період військову службу за новим контрактом терміном від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткостроковим контрактом; звільнитися або укласти новий контракт військовослужбовцям, дію контрактів яких примусово продовжено після закінчення його терміну в особливий період, і військовослужбовцям, які уклали контракт до закінчення особливого періоду та оголошення демобілізації.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: