Заклади охорони здоров’я Полтавщини, які отримають комп’ютери до кінця року (інфографіка)

0

На Полтавщині у рамках проекту Світового банку планують встановити більше 1000 комп’ютерів для лікарів. Як швидко відбудеться цей процес?

Заклади охорони здоров’я Полтавщини, які отримають ком’ютери до кінця року

Заклади охорони здоров’я Полтавщини, які отримають ком’ютери до кінця року

У рамках медреформи, у квітні українці вже почали підписувати е-декларації зі своїми сімейними лікарями. Для цього, звичайно, медзаклад має бути технічно готовий: необхідна кількість комп’ютерів та іншої офісної техніки, доступ до інтернету, підключення до системи e-Health (система, яка дозволяє контролювати, наскільки ефективно витрачаються виділені на охорону здоров’я державні кошти і запобігати зловживанням).

Пришвидшити процес комп’ютеризації на Полтавщині допоможе Світовий банк. Окрім цього медзаклади вже купують техніку за держкошт через сервіс Prozorro.

Як і обіцяли у попередньому матеріалі, ми вирішили дізнатися на якому етапі зараз знаходиться реалізація запланованого. Направивши офіційний запит до Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, ми отримали список лікарень, які отримають персональні комп’ютери (1173 шт).

Також у відповіді нам зазначили, що дана закупівля – це досить довготривалий процес:

– На сьогоднішній день робочою групою сформовано Проект документації та надіслано на погодження до Світового банку відповідно до правил та процедур закупівель.

Заклади охорони здоров’я Полтавщини, які отримають ком’ютери до кінця року

Заклади охорони здоров’я Полтавщини, які отримають комп’ютери до кінця року

Орієнтовно цей процес має зайняти близько 6 місяців, іноді трохи більше. Адже Світовий банк має свої особливості закупівель і процедура складніша, ніж тендер через систему ProZorro. До того ж на це впливає великий обсяг коштів, які надає банк.

Міські лікарні (10 закладів) області отримають по 1 персональному комп’ютеру. Теж саме стосується  і центральних районних лікарень (25 закладів).

Основну техніку отримають Центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги (ЦПМСД). Адже там вона знадобиться сімейним лікарям для підписання е-декларацій з пацієнтами.

Нижче подаємо інфографіку по області з порівнянням самостійних закупівель ЦПМСД через систему державних закупівель ProZorro. Тобто лікарні власноруч оголошували тендер для комп’ютеризації закладу. Враховано договори тільки на персональні комп’ютери.

Зображення відкриється у новому вікні

Зображення відкриється у новому вікні

Окрім цього в межах проекту Світовий банк надасть техніку для таких обласних закладів:

Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського – 5 одиниць ПК.

Полтавський обласний кардіологічний диспансер – 48 одиниць ПК.

Та закладів управління:

Полтавський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики – 10 одиниць ПК.

Департамент охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації – 6.

Тож до кінця 2018 року у Полтавській області для лікарів та пацієнтів має запрацювати 1173 нових персональних комп’ютерів з базовим офісним програмним забезпеченням  від Світового банку, а також 170 ПК, закуплених через сервіс Prozorro.

Інфографіка: Тетяна Домненко

20 вересня 2018