«Заходьте, відчинено!». Як скористатися правом на вільний доступ до реанімації

Трибуна
2019-04-10
4

В Україні відвідувачі будь-якого віку мають право вільно перебувати поруч з пацієнтом у лікарняних відділеннях інтенсивної терапії 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Вільний доступ для родичів чи знайомих пацієнтів дозволений наказом МОЗ України №592 від 15.06.2016 року. Однак, результати досліджень, проведені ГО «Горизонталі» та Info Sapiens, показують, що досі тільки половина людей знає про таку можливість, а цілодобовий доступ працює у 21% випадків. У 30% випадків відвідувачів пускали лише на короткий час за згодою лікаря або молодшого персоналу, 28% – могли вільно відвідувати пацієнтів у встановлені години (для дитячих відділень інтенсивної терапії цей показник становив 48%). Кожного п’ятого – 21% відвідувачів – не пускали до реанімації, кожному десятому довелося виборювати право на вхід. Питання доступу не пов’язані з корупційними складовими, адже лише у 4% від родичів вимагали хабаря. Також дослідження показало, що лише 53% людей знає, що можна відвідувати пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії.

Чому реанімації мають бути відкритими?

За результатами дослідження, проведеного у лютому цього року, найскладніші та найболючіші моменти для пацієнтів і відвідувачів – це ставлення персоналу, обмеження доступу та відсутність інформації. Вони більш болючі, ніж важкий стан пацієнта. Відкриття реанімацій вирішить не лише питання моральної підтримки та турботи, а й проблему корупції та недбалого ставлення. Більше не буде жодних безпідставних списків ліків в незрозумілих кількостях, натомість збільшиться увага до хворих та санітарних умов. Діти повинні мати можливість доглядати та контролювати лікування батьків, жінки – отримати доступ до чоловіків, батьки – до дітей та навпаки. Любов і турбота – ключові фактори для одужання.

Що робити, якщо не пускають у відділення інтенсивної терапії?

Роздрукуйте Наказ №592 Міністерства охорони здоров’я України. Розмовляйте з лікарем, тримаючи в руках цей документ. Спокійно поясніть черговому лікарю чи завідувачу відділенням, що він порушує ваше право. Не конфліктуйте, не погрожуйте та не нападайте. У разі агресивної поведінки лікар має право викликати поліцію. Якщо вам категорично відмовляють, зверніться до головного лікаря з письмовою заявою, зареєструвавши її у секретаря. На заяву мають відреагувати протягом 24 годин з моменту її реєстрації за умови, що головний лікар перебуває на робочому місці. Якщо головний лікар відсутній – зверніться до виконувача його обов’язків. У разі відмови головним лікарем зверніться до одного з органів державної влади.

Як поводитися у відділенні інтенсивної терапії?

  • Якщо у вас є ознаки інфекційної хвороби (нежить, кашель, біль у горлі, нездужання, підвищена температура тіла, висип, кишкові розлади), тоді заходити у відділення реанімації заборонено. Не наражайте близьку людину та інших пацієнтів на небезпеку.
  • У реанімаційне відділення не пускають відвідувачів у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, із сильним запахом тютюну.
  • Дотримуйтеся тиші. Поважайте комфорт інших пацієнтів, не розмовляйте голосно, не заходьте до інших палат.
  • Не користуйтеся мобільним телефоном. Не фотографуйте пацієнтів, палати та медичних працівників. Ставтеся з повагою до приватності інших людей.
  • Майте при собі антисептичну рідину для дезінфекції рук і постійно нею користуйтеся, адже руки – найбільше джерело поширення інфекцій.

Марія Мигаль

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Не думаю,що туди треба робити прямо вільний вхі. Це буде проходний двір. Я проти. Твльки конкретні особи і то з дозволу врача.

2019-04-10
Дана
Відповіcти
0

У пологовому дитина лежала в реанімації близько тижня, то пускали без проблем, ніхто не виганяв

2019-04-10
Валя
Відповіcти
0

Реанімація таке страшне місце,а якшо ше й не пускать -родичам ще важче. Тому це норм,що дозволили.

2019-04-10
Ада
Відповіcти
0

Не дай бог, звичайно , з цим стикатися, але це норм закон. Людей не треба пригнічувати і принижувати, умоляючи впустити на хвильку.

2019-04-10
Рита
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: