Заборона VK та Яндексу як шанс для українського виробника – економіст

Заборона в Україні російських соціальних мереж та пошукових систем VK та Яндексу – нагода для української економіки та виробників створити власні продукти. Бо весь цей час інфопростір України був окупований російським капіталом – вважає економіст Ольга Климко.

Заборона VK та Яндексу як шанс для українського виробника – економіст

Заборона VK та Яндексу як шанс для українського виробника – економіст

На думку економічного експерта, відсутність в Україні соціальних мереж та пошукових систем з вітчизняним капіталом – свідчення того, що країна весь період незалежності була окупована російським капіталом.

– Так, у нас нема соціальних мереж та пошукових систем з українським капіталом. Це свідчення нашої окупації капіталом російським. Але є надія на молодь, яка не сидить у тих же «Однокласниках», все менше користується «Яндексом», натомість використовує світові ресурси та соціальні мережі. Та все ж – потрібно створювати свої ресурси, яких у нас немає. Приведу приклад телеканалу «Дождь». Його заборонили в Україні. Раніше я дивилися програми цього телеканалу, які розповідали про світову економіку. Зараз у мене немає такої можливості, бо цей канал заборонений в Україні. Можливо рішення заборонити «Дождь» було помилковим, але все-ж таки – заборона російських ресурсів, це нагода задуматися над створенням своїх, – говорить Ольга Климко.

У цьому контексті, економіст наводить приклад Великої Британії, яка з початком війни проти Німеччини закрила всі пропагандистські канали інформації, якими Гітлер міг би скористатися.

– Хочу привести приклад Великобританії часів Другої світової війни. Уїнстон Черчилль на законодавчому рівні домігся повної заборони ворожої пропаганди та економічних інструментів на території Королівства. Ці жорсткі дії вплинули на те, що Британія вистояла під ударами нацистської Німеччини.

Англійці використали свої ресурси і це принесло їм не тільки перемогу, а й певні дивіденди. Вони виграли з того, що вони сконцентрувалися на власних можливостях, не використовуючи німецьких ресурсів, – говорить доктор економічних наук.

Історичний факт: у самій Великій Британії існували прихильники Гітлера, зокрема, Освальд Мослі та Британський союз фашистів (БСФ).У травні-червні 1940 року Освальд Мослі разом з більшістю керівників БСФ був заарештований, а в липні вся фашистська організація була оголошена поза законом.

У липні 1940 року німці зробили невдалу спробу захопити герцога Віндзорського (колишнього короля Едуарда VIII, який у 1936 році зрікся від престолу через кілька місяців правління на користь свого брата Георга VI), відомого своїми симпатіями до Гітлера.

У разі окупації Британських островів Гітлер серйозно обговорював можливість реставрації на троні лояльного герцога. Проте англійська спецслужба запобігла цій спробі. Герцог Віндзорський, який проводив час в Португалії, був посаджений на британський військовий корабель та відправлений на Багамські острови губернатором.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: