Заборона соцмереж – порушення прав громадян для перевірки «больових порогів» – експертна думка

Трибуна
2017-05-16
4

Великий резонанс у суспільстві викликала новина про санкції проти соцмереж VK, однокласники та сервісів Yandex.

Заборона соцмереж – порушення прав громадян для перевірки «больових порогів» – експертна думка

Заборона соцмереж – порушення прав громадян для перевірки «больових порогів» – експертна думка

Адвокат Максим Пістряк, коментуючи скандальний указ Президента України, зазначає що це – пряме порушення прав людини та обмеження свободи слова, однак навіть у Конституції нашої держави є пункти, які дозволяють це робити за певних умов:

– Відповідно Європейської конвенції про права людини не має бути заборон по отриманню інформації, вираженню своїх поглядів. Це також зафіксовано у статті 34 Конституції України. Однак частина третя цієї статті передбачає право обмежити доступ до такої інформації, якщо це становить небезпеку для держави, її території, меж та кордонів.

З урахуванням того, що у нас в пріоритеті – свобода слова та вільний доступ до інформації, кожен хто дивиться новини, читає соціальні мережі, бачить там антидержавні настрої, він може обрати, як використовувати цю інформацію – у цілях ознайомлення, чи в інших якихось цілях.

Заборона стосується не тільки соціальних мереж, а й тих комплексів програм, які надають на певне технічне забезпечення. Це – антивіруси, програмне забезпечення, – говорить юрист Максим Пістряк.

Натомість експерт-політолог Кость Бондаренко називає цей крок перевіркою «больових порогів» суспільства.

– По іншому, як ідіотизмом це назвати не можна. Такі кроки руйнують довіру до влади. Будь які заборони і обмеження на рівні держави, вони викликають лише нездоровий інтерес до об’єкту і ніколи не є ефективними. У наш час технологічного розвитку ці заборони завжди можна обійти. Моя думка, що в даній ситуації влада просто намагається про щось звітуватись перед суспільством, коли звітуватись немає про що. Мені от не зрозуміло, чим завинив Яндекс, який усі новини подавав фактично у пропагандистському руслі, який затверджують у Мінстеця. Коротко – цей крок є спробою перевірити «больові пороги» суспільства, – коментує ситуацію політолог.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції стосовно РФ, які передбачають блокування доступу до соцмереж. Даний указ передбачає блокування доступу до “Яндекс”, “Vk” та “Однокласників”. Строк застосування – 3 роки.

Заблоковані також будуть сайти антивірусних компаній “Лабораторія Касперського” і DrWeb.

Крім того, економічні санкції також введені проти найбільших російських телекомпаній: “ТВ Центр”, РБК, ВГТРК, “НТВ-Плюс”, “Зірка”, ТНТ, РЕН, ОТР.

Указ опублікований на офіційному сайті Президента України.

Текст: Роман Грицун, Ігор Середа

Обкладинка: Рузанна Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Наша сім’я, як і будь-які нормальні люди, безумовно, проти агресії з боку Кремля. І в Росії є безліч нормальних людей, багато з яких просять пробачення у нас за цю агресію. Вже багато років певні українські можновладці та “вчьоние” переслідують нашу сім’ю, у зв’язку з чим ми живемо в рідній Україні гірше, ніж на чужині, а підтримують нас, не дають нам тут загинути, російські колеги-вчені. То як нашій сім’ї бути з усим оцим?

2017-05-16
Іван
Відповіcти
0

Министерство правды когда правильно назовут?

2017-05-16
Юра
Відповіcти
0

Здурел махровый

2017-05-16
Дарина
Відповіcти
0

Обочина постепенно превращалась в некий цивилизационный схрон, деменциальную резервацию, своего рода психиатрическое убежище с лабораторными условиями для лечения человека нормального с целью выведения нового его подвида – эксклюзивного и внеэволюционного. Такова была миссия Главвождя, и по ночам он благоговейно слушал высшие голоса из телефонной трубки, вещавшие ему, что делать дальше, и хвалившие его за послушание в служении божествам с той стороны. Они постоянно требовали новых жертв.

2017-05-16
777
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: