За жорстоке поводження з тваринами позбавлятимуть волі. Ініціатива Верховної Ради

13 жовтня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект №5199-1 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту тварин від жорстокого поводження)». Автором документу став народний депутат України Руслан Сидорович.

Законопроектом пропонується посилити кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, що передбачено статтею 299 Кримінального Кодексу України. Відтепер до винних може застосовуватись штраф до 304 500 гривень або до 4 років позбавлення волі.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту, чинне законодавство України у сфері захисту тварин від жорстокого поводження є недієвим. На сьогодні Україна є лідером серед країн яким притаманне явище прояву жорстокості по відношенню до тваринами. Санкції за неналежне ставлення до тварин не лякають як власників, так і сторонніх осіб, і не виконують закладену в них превентивну функцію.

Також автори зазначили, що проект розроблений з метою покращення системи захисту тварин від жорсткого поводження, підвищення відповідальності власників тварин, розуміння цінності життя та зміцнення моральності та гуманності у суспільстві.

До того ж, прийняття Проекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України і дозволить захистити від страждань та загибелі тварин у наслідок жорстокого поводження з ними, зменшить випадки жорстокого поводження в нелегальних комерційних розплідниках та місцях продажу тварин, зменшить кількість безвідповідального придбання тварин, зменшить кількість конфліктів між власниками тварин та іншими громадянами.

Свою думку з приводу запропонованого законопроекту висловила директор полтавського громадського об`єднання, метою якого є захист тварин «Барбоскіни» Марія Паршин.

– На мою думку, це, безперечно, позитивний крок. Звичайно, маю велике бажання, щоб таку норму ввели, але на своєму досвіді скажу, що не пам`ятаю, щоб колись у нас такий закон справді ефективно діяв.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: