За тиждень деякі ліки мають здешевшати

Держава регулюватиме спочатку ціни на ліки за трьома напрямами: серцево-судинні захворювання (65% від загальної смертності в Україні); цукровий діабет 2 типу (хворіють 1 млн українців); бронхіальна астма (210 тисяч пацієнтів працездатного віку).

Міністрество охорони здоров'я

Міністрество охорони здоров’я

З 1 лютого 2017 року в аптеках не продаватимуть ліки за ціною, вище граничної, з урахуванням граничних надбавок (оптової та роздрібної) та ПДВ. Причому податок на додану вартість на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться на 2-5%.

Максимальна гуртова торговельна надбавка на продаж ліків становитиме 5% з урахуванням усіх податків та зборів, а максимальна роздрібна – на рівні 15% з урахуванням всіх податків та зборів.

– У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на лікарські засоби. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення цін на ліки, – йдеться на сайті МОЗ.

Міністерством охорони здоров’я спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі уже розроблено порядок розрахунку граничних цін на лікарські засоби по 21 міжнародній непатентованій назві або діючій речовині.

Референтну ціну на ліки в Україні встановлено в залежності від цін на подібний лікарський засіб у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

Реєстр гранично-оптових цін на лікарські засоби можна переглянути на офіційному сайті МОЗ: http://moz.gov.ua/docfiles/dn_20170123_53_dod_1.pdf

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: