За подвійне громдянство пропонують ввести штраф до 17 000 гривень

Днями група народних депутатів зареєструвала у Парламенті Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття (припинення) громадянства України, громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав, яким пропонується ввести систему штрафів за наявність у громадянина Україна паспорту іншої держави.

штраф

У пояснювальній записці до нормативного акту зазначається, що законодавство країни породжує цілу низку правових колізій щодо питання подвійного громадянства.

У Законі України «Про громадянство України» прийнятому у 2001 році визначено, що законодавство України про громадянство ґрунтується, відповідно до ст. 4 Конституції України, на принципі єдиного громадянства. Водночас в Законі не має визначення біпатризму або множинного громадянства, а серед принципів державної політики (ст. 2) відсутній принцип недопустимості таких випадків.

Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею, якою зазначається, що неподання або несвоєчасне подання повнолітнім громадянином України, який набув громадянство (підданство) іншої або інших держави, письмової заяви про це та копії документа, що підтверджує цей факт до спеціального органу тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 8500 гривень до 17 000 гривень.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: