За кожного пацієнта лікарю первинної ланки платитимуть близько 400 грн. на рік

За обслуговування дітей та літніх людей сімейні лікарі отримуватимуть за збільшеним коефіцієнтом.

Реформа медицини

Реформа медицини

Близько 400 грн. на рік за кожного пацієнта, який підписав з ним декларацію, отримуватиме лікар первинної ланки у 2018 році. За дітей та літніх людей – іще більше.

– Про 210 грн. на людину у 2018 році мова не йде. Ця сума була актуальною на 2017 рік, але поки що запустити медреформу не вдалося – депутати не підтримали зміни до принципів фінансування галузі. Тому все відтерміновується. У 400 грн. входитиме огляд і певні аналізи, але їхній обсяг зараз уточнюється. Взагалі, за кожним видом допомоги нині розробляють чіткі протоколи: що оплачує держава, у якому об’ємі, які процедури дійсно потрібні. Верхня межа кількості пацієнтів взагалі не встановлюється, однак, досягши на своїй ділянці кількості у 2500, лікар матиме право відмовити іншим. Чиновники від медицини слідкуватимуть і за тим, щоб не було «відбору вишеньок», коли лікар бере собі лише молодих та здорових пацієнтів, а літніх людей та хронічно хворих «футболить», – розказав про плани радник в.о. міністра охорони здоров’я Юрій Джигир.

За його словами, асигнування буде помісячним, бо пацієнтам дозволять раз на місяць змінювати лікаря «первинки», якщо щось не влаштовує. В інших європейських країнах питання зміни лікаря вирішується по-різному. В деяких це можливо не частіше, ніж раз на півроку-рік. А громадяни Польщі, наприклад, жодними термінами не обмежені. Однак там за кожну зміну лікаря треба платити.

Юрій Джигир також підкреслив, що поки що реформи стосуватимуть лише первинної ланки. Щодо вторинної, то ще 3-4 роки українці точно лікуватимуться «по-старому», повільно змінюючи ситуацію.

– Сьогодні медреформу в Україні зробили засобом політичного піару. Зараз найбільше говорять про співоплату на вторинному рівні, у сенсі «наші люди не зможуть платити». На цьому спекулюють, забуваючи про те, що насправді про реформу вторинної ланки можна буде говорити лише за кілька років,

– сказав він.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Правильно, треба щось змінювати в галузі медицини. Бо мені вже набридло дзвонити в реєстратуру по пів дня щоб записатись на прийом до лікаря. Не хочуть виконувати свої обов`язки – хай шукають іншу роботу.

2017-07-07
Карина
Відповіcти
0

Правильно. Закон сева и жатвы. Сколько работаешь – столько и получаешь

2017-07-07
Маша
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: