За чий кошт відбувся ремонт приміщення на Соборності, 60-а: обласної ради чи приватного підприємства-орендаря?

Нещодавно одне з комерційних підприємств отримало від депутатів Полтавської облради дозвіл на капремонт приміщення по вул. Соборності, 60-а. Однак, на момент видачі документу зазначену нежитлову площу вже відремонтували за кошти, виділені тією ж таки обласною радою. Бо раніше там планували відкрити ЦНАП.

Приватна медустанова отримала в оренду приміщення, відремонтоване коштом Полтавської облради

Приватна медустанова отримала в оренду приміщення, відремонтоване коштом Полтавської облради

11 липня, на засіданні депутатської комісії з питань бюджету Полтавської облради, її члени дали дозвіл ТОВ “Медичний центр № 1 плюс” на проведення капітального ремонту комунального приміщення по вул. Соборності, 60-а у Полтаві. Саму будівлю надали в оренду цьому ж підприємству на основі звернення управління майна Полтавської області.

Дозвіл

Дозвіл

У будівлі, яку відремонтували до надання дозволу, раніше знаходився книжковий магазин.

Будівля книжкового магазину

Будівля книжкового магазину

Наші журналісти, аналізуючи ситуацію, натрапили на інформацію, що викликала певну цікавість. Зокрема, вивчаючи відомості про засновників ТОВ “Медичний центр № 1 плюс”, встановили, що ними в Єдиному держреєстрі вказані Тетяна Жук та Марина Кудряшова. Остання є і директором товариства.

Засновники ТОВ «Медичний центр № 1 плюс»

Засновники ТОВ «Медичний центр № 1 плюс»

Запитавши інформацію за поєднаними юридичними особами, ми дізналися, що пані Кудряшова також є засновником ПП “Професорська стоматологія”. Це дає можливість припустити, що в оновленому приміщенні по вул. Соборності, 60-а, можливо, з’явиться клініка схожого спрямування або інший напрямок медичних послуг вищезгаданого центру.

"Професорська стоматологія" Марини Кудряшової

«Професорська стоматологія» Марини Кудряшової

У самій передачі будівлі в оренду приватній фірмі немає нічого протизаконного. Однак, питання у громадськості викликало те, що ремонт приміщення здійснили ще до видачі дозволу ТОВ “Медичний центр № 1 плюс”, за кошти, виділені Полтавською облрадою. Адже 14 квітня 2016 року депутати прийняли рішення “Про реорганізацією підприємства”. На Соборності, 60-а мало розміщуватися КП “Реєстратор”. Для того, щоб надавати комерційні послуги і працювати в сфері права.

Але під час аудиторського дослідження встановили, що КП «Реєстратор» у 2016 році взагалі не здійснювало своєї статутної діяльності по причині відсутності акредитації від Міністерства юстиції України. Така діяльність розпочалась лише у березні 2017 року. При чому протягом всього досліджуваного періоду у КП «Реєстратор» був відсутній фінансовий результат.

– Виділення Управлінням майном обласної ради коштів на проведення розробки проектно-кошторисної документації без подальшого її використання та на придбання матеріальних цінностей для подальшої передачі їх КП «Реєстратор», без визначення конкретних цілей та завдань з виконання Програми, призвело до неефективного використання бюджетних коштів в загальній сумі 486,95 тис. гривень, — зазначили в аудиторському звіті.

Таким чином, обласна рада витратила кошти на розробку проектно-кошторисної документації для ремонту будівлі, але при цьому віддала оновлене приміщення в оренду ТОВ “Медичний центр № 1 плюс”. А значить, приватні орендарі отримали в користування будівлю, відремонтовану за державний кошт.

Щоправда, голова Полтавської облради Олександр Біленький у своєму дописі на «Фейсбук» опублікував документи, в яких говориться, що ТОВ «Медичний центр № 1 плюс» має відшкодувати витрачені кошти:

Відшкодування витрат

Відшкодування витрат

Також у дописі надані платіжні доручення, де йдеться про повернення коштів. Згідно з документами, наразі ТОВ «Медичний центр № 1 плюс», починаючи з травня, повернуло обласній раді 159 072 гривні.

Проплата за липень

Проплата за липень

Ці документи Олександр Біленький оприлюднив після звинувачень у нецільовому використанні бюджетних коштів.

А про остаточний стан повернення ТОВ “Медичний центр № 1 плюс” коштів, витрачених обласною радою на проектну документацію та ремонт приміщення, де, ймовірно, з’явиться медичний заклад, можна буде дізнатися у жовтні.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: