За безпідставні виклики “швидкої” у Полтаві штрафуватимуть

В обласному центрі посилять співпрацю між поліцейськими та бригадами екстреної медичної допомоги, щоб карати порушників, які викликають ЕМД «просто так».

У Полтаві почастішали випадки неправдивих викликів «екстреної допомоги». Так розважаються не тільки підлітки, а й дорослі люди. Пояснюють ці вчинки тим, що або хотіли пожартувати, або «перевіряли швидкість реакції лікарів». Черговий подібний випадок стався у Полтаві буквально вчора. Однак тепер таких перевіряльників каратимуть згідно з законом. Поліцейські та медики боротимуться з порушниками спільно.

Не зли 103

Не зли 103

– О 22-56 диспетчер Центру екстреної медицини отримала виклик від чоловіка, який скаржився на підвищений тиск та біль у серці. На виклик направили кардіологічну бригаду з усім необхідним обладнанням. На місці медики виявили п’яного чоловіка, який сидів в авто, слухав музику і жодних скарг на погане самопочуття не виявляв. Тим не менше, почав вимагати, щоб його на руках віднесли у квартиру. І це при тому, що на виклик приїхали два медика-жінки. З огляду на ситуацію, що склалася, диспетчер викликала поліцію, – повідомили у Центрі екстреної медицини та медицини катастроф.

– Поліція отримала також виклик від чоловіка, що він почувається погано, а бригада «швидкої» відмовляється йому допомагати. Однак прибувши на виклик, поліцейський патруль виявив чоловіка у стані алкогольного сп’яніння, який ображав лікарів і взагалі поводився неадекватно. Після обстеження жодні скарги на проблеми з серцем та високий тиск не підтвердилися, госпіталізації чоловік не потребував, – розказав т.в.о. старшого інспектора прес-служби ГУ Нацполіції у Полтавській області Денис Дєдов.

Пізніше п’яний порушник зізнався: таким чином хотів перевірити, як швидко медики прибудуть на виклик. У відповідь на його неадекватну поведінку поліцейські склали протокол за ст. 183 «Про неправдивий виклик екстреної допомоги» Кодексу адміністративних правопорушень. За свої жарти порушник заплатить штраф. У Центрі екстреної медицини та в обласному управлінні поліції пообіцяли: тепер так робитимуть завжди.

Машина ЕМД

Машина ЕМД

Лікарі «екстреної допомоги» перебували на виклику півтори години. Нагадаємо, що на кожній зміні у місті працює лише одна кардіологічна бригада. Тож під час таких безпідставних викликів без невідкладної допомоги цілком може залишитися хворий, якому вона дійсно терміново необхідна.

Інфографіка Рузанни Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: