За безпідставні виклики “швидкої” у Полтаві штрафуватимуть

0

В обласному центрі посилять співпрацю між поліцейськими та бригадами екстреної медичної допомоги, щоб карати порушників, які викликають ЕМД “просто так”.

У Полтаві почастішали випадки неправдивих викликів “екстреної допомоги”. Так розважаються не тільки підлітки, а й дорослі люди. Пояснюють ці вчинки тим, що або хотіли пожартувати, або “перевіряли швидкість реакції лікарів”. Черговий подібний випадок стався у Полтаві буквально вчора. Однак тепер таких перевіряльників каратимуть згідно з законом. Поліцейські та медики боротимуться з порушниками спільно.

Не зли 103

Не зли 103

– О 22-56 диспетчер Центру екстреної медицини отримала виклик від чоловіка, який скаржився на підвищений тиск та біль у серці. На виклик направили кардіологічну бригаду з усім необхідним обладнанням. На місці медики виявили п’яного чоловіка, який сидів в авто, слухав музику і жодних скарг на погане самопочуття не виявляв. Тим не менше, почав вимагати, щоб його на руках віднесли у квартиру. І це при тому, що на виклик приїхали два медика-жінки. З огляду на ситуацію, що склалася, диспетчер викликала поліцію, – повідомили у Центрі екстреної медицини та медицини катастроф.

– Поліція отримала також виклик від чоловіка, що він почувається погано, а бригада “швидкої” відмовляється йому допомагати. Однак прибувши на виклик, поліцейський патруль виявив чоловіка у стані алкогольного сп’яніння, який ображав лікарів і взагалі поводився неадекватно. Після обстеження жодні скарги на проблеми з серцем та високий тиск не підтвердилися, госпіталізації чоловік не потребував, – розказав т.в.о. старшого інспектора прес-служби ГУ Нацполіції у Полтавській області Денис Дєдов.

Пізніше п’яний порушник зізнався: таким чином хотів перевірити, як швидко медики прибудуть на виклик. У відповідь на його неадекватну поведінку поліцейські склали протокол за ст. 183 “Про неправдивий виклик екстреної допомоги” Кодексу адміністративних правопорушень. За свої жарти порушник заплатить штраф. У Центрі екстреної медицини та в обласному управлінні поліції пообіцяли: тепер так робитимуть завжди.

Машина ЕМД

Машина ЕМД

Лікарі “екстреної допомоги” перебували на виклику півтори години. Нагадаємо, що на кожній зміні у місті працює лише одна кардіологічна бригада. Тож під час таких безпідставних викликів без невідкладної допомоги цілком може залишитися хворий, якому вона дійсно терміново необхідна.

Інфографіка Рузанни Давітян

25 квітня 2018