З кулеметника в баристи: історія пересувної кав’ярні Боба

Трибуна
2018-11-27
5

Після повернення до мирного життя учасники АТО продовжують вести боротьбу. Дехто намагається віднайти справу свого життя, а дехто вже оббиває пороги, аби реалізувати свою дитячу мрію. Про старт  власної невеличної справи нам розповів учасник бойових дій Роман Бобонець.

Роман Бобонець

Роман Бобонець

5 років тому Роман Бобонець пішов  на строкову службу. Потрапив у військову частину повітряних сил на Київщині у Василькові. Там служив у пожежному взводі, а через 10 місяців, розповідає, їх вирішили перевести у 30-ту механізовану бригаду.

Та на цьому несподіванки не закінчились, адже замість одного року служби довелось відслужити два.

Вивели з Луганщини знову ж в 30-ту механізовану, а потім почали переводити з частини в частину. Я не знаю, навіщо це робили, але зараз в моєму військовому квитку нема місця для нового запису. Але добре те, що все наше відділення вийшло з зони без поранень. Всі цілі, хоча проводили зачистки від Айдару до Луганська, брали штурмом сепаратистські частини.

Потім Роман повернувся додому, в Нові Санжари і почав працювати інженером-гідротехніком в міжрайонному водному господарстві. Але, пропрацювавши там півроку, зневірився, звільнився і попрямував до податкової. Оформив документи на підприємця, аби відкрити точку з продажу італійської кави.

Смачна кава – це кава у Боба

Смачна кава – це кава у Боба

Постійний клієнт

Постійний клієнт

Не маючи стартового капіталу, чоловік стукав в усі двері.  Каже, спілкувався з багатьма мережами українських кав’ярень щодо своєрідної франшизи, на умовах кредиту або розстрочки. Ніхто не погодився. Писав, що учасник АТО, шукав гранти, але все було марно. Тож в банку взяв 2 кредити,  орендував і вагончик, і техніку, закупив все для старту.

Тут люди спокійно ходять вулицями, хтось заклопотаний, хтось нічим не переймається. Роман важко говорить про те, що повернення до мирного життя – неабиякий стрес. Адже там, на лінії зіткнення, гинуть побратими, абстрагуватись від такого неможливо. З сумом розповідає і про безініціативність учасників АТО після повернення.

Наразі в Нових Санжарах діє 2 громадські організації  для воїнів АТО. Але, на мою думку, вони бездіяльні та створені для відмивки грошей. Фінансування йде, але видимих ознак нема. Зараз моя ціль згуртувати місцевих побратимів.

Постійний клієнт

Постійний клієнт

Одного бажання, звісно ж, замало, тож Роман вже почав діяти. З товаришем закупили 10 пейнтбольних комплектів, планують створювати в Нових Санжарах свою спілку – дієву!

Розуміє Роман і те, що зараз зацікавлених в спільному активному дозвіллі небагато. Але, переконаний, коли розпочнуть розрухувати учасників АТО, час, витрачений на дозволи та папірці, буде виправданий. Окрім цього, добровільно робить побратимам знижки на свою каву. При цьому обмінюється з побратимами контактами.

Особисті фото Романа

Особисті фото Романа

Знижка для учасників АТО

Знижка для учасників АТО

Особисті фото Романа

Особисті фото Романа

Бідкався й на те, що за земельні ділянки довелось боротись. Зараз їх за безцінь розпродують, замість того, щоб засадити чи забудувати.

Я дуже сподіваюсь, що на Полтавщині будуть розвиватись проекти на кшталт соціального підприємництва. Але, звісно ж, за підтримки держави, бо самому стартувати в бізнесі після армії складно. Чому так відбувається — незрозуміло, адже саме влада має бути зацікавлена в тому, щоб ми відкривали свої власні маленькі справи, сплачували податки, не сиділи в держави на шиї. Я мрію про повні докорінні зміни в системі. Реформи потрібні всюди, у кожній структурі, у кожному органі. І відрубувати руки за хабарі, — цілком серйозно додає Роман.

Невеличкій ароматній справі Романа вже півтора року. «Відбилось» за рік: виплатив кредити, зібрав на власний вагончик. Надалі планує відкрити вже пересувну кав’ярню. Тішиться, що у свої 28 років працює сам на себе. Тим більше, родина його всіляко підтримує — жінка підміняє, а маленька донечка дегустує дитячу каву.

Дружина та донька Романа

Дружина та донька Романа

Цей матеріал підготовлений в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Катерина Балєєва

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

воины света все быстро открываем кофейни, видите все так просто, этим “рывком” мы пдымем Украину из последнего места на первое, нам же индустриализация пофиг….

2018-11-28
пролетарий
Відповіcти
0

А скільки таких громадських організацій для воїнів АТО створено для відмивання грошей по всій Україні. Які ж це бабки крутяться. Це все так очевидно, а ніхто і ніяк з цим не борються.

2018-11-28
Лана
Відповіcти
0

За такими людьми майбутнє!

2018-11-28
Ден
Відповіcти
0

Молодець! Умнічка!Уважаю!!! Все у Романа вийде!!!!!!

2018-11-28
Діна
Відповіcти
0

Ця історія чергове підтвердження того, що учасники АТО нікому не потрібні , їх доля не цікава навіть урядовцям місцевого рівня. Всі обіцянки стали цяцянками(

2018-11-28
Валентина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: