Протези роблять не з кришечок, а за вилучені за них кошти

Пластикові кришечки, які вже довгий час волонтери та активісти збирають по всій Україні, не використовують для виготовлення протезів.

DSCN7770

Про це йдеться у повідомленні Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО. Як зазначають у службі протезування для бійців АТО здійснюється безкоштовно за фінансування держави. Волонтери ж займаються тими, хто не отримав допомогу від держави.

Експерти зазначають, що сучасні протези не виготовляють із поліетилену, що міститься у кришечках. Таку інформацію підтвердила і волонтер-координатор «Полтавського батальйону небайдужих» Олександра Сиротенко.

Коли нам запропонували збирати кришки, то загальною ідеєю було виготовлення протезів. Але коли поспілкувалися із експертами у сфері протезування, то нам пояснили, що краще кришечки здавати на вторсировину. Ті фахівці, з якими я спілкувалася, сказали, що із зовсім мізерної кількості пластику, яка міститься в кришках, роблять гранули. Їх потім використовують для виготовлення протезу, але їх зовсім невелика кількість, бо решта – то вже зовсім інший пластик.

Рада волонтерів «ПБНу» прийняла рішення продавати кришечки, а гроші перераховувати бійцям, які потребують лікування. Про це відразу попередили читачів нашої офіційної сторінки у ФБ. Один із прикладів допомоги – Юрій Черкашин, боєць «Карпатської Січі». Він отримав дуже тяжке поранення під Донецьким аеропортом. Виручені кошти від здачі однієї партії кришечок пішли саме йому на лікування. Кришечки ми здавали три рази. Для когось вони – просто сміття, а для когось – шанс на лікування, – пояснила Олександра Сиротенко.

Олена Костиря

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Что собирать будем вместо крышек? Люди должны что-то собирать!

2016-02-04
Я видел зраду
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: