З 1 січня 2019 року розпочалася монетизація субсидій

4

З 1 січня 2019 року житлові субсидії населенню надаватимуть у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм виплат.

З 1 січня 2019 року розпочалася монетизація субсидій

З 1 січня 2019 року розпочалася монетизація субсидій

Монетизація відбуватиметься в три етапи. Із початку року у монетизації пільг і субсидій братимуть участь сім’ї, які звернулися за допомогою вперше. Та на руки гроші не видаватимуть. Субсидія від держави надходитиме на персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Фінансова установа розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та інформуватиме громадян SMS-повідомленням про те, скільки їм необхідно доплатити за послуги. З 1 травня 2019 року монетизація пошириться на тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років не тільки в опалювальний період. А з 1 жовтня 2019-го відбудеться стовідсоткова монетизація.

На кожного одержувача субсидії буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в «Ощадбанку», на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі. Гроші першочергово спрямовуватимуть на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду. Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перераховуватимуть на поточні рахунки громадян. Рахунки кожному банк відкриє автоматично, без додаткового звернення.

Варто зазначити, що усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Перший заступник начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар`я Бриндак

15 января 2019
14 января 2019