З 1 липня буде оновлено порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна

Трибуна
2019-06-30

З 1 липня 2019 року в Україні почне діяти новий порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності».

Зазначеною постановою затверджений Тимчасовий порядок реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, який набирає чинності 1 липня 2019 року. Присвоєння таких адрес здійснюватиметься виключно відповідно до зазначеного документу.

Рішення щодо присвоєння або зміни адреси об’єкта будівництва/нерухомого майна приймає уповноважений орган містобудування та архітектури з присвоєння адреси, яким може бути: виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, районні та обласні державні адміністрації. У Києві за це будуть відповідати райдержадміністрації.

Згідно з новим порядком, присвоїти адресу нерухомості можна буде безплатно за бажанням забудовника:

 • під час надання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
 • після отримання права на виконання будівельних робіт;
 • після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Уповноважений орган з присвоєння адреси протягом 5-ти робочих днів з дня отримання документів від замовника будівництва:

 • приймає рішення про присвоєння адреси об’єкту будівництва;
 • оприлюднює рішення про присвоєння адреси об’єкту будівництва на своєму офіційному сайті або в друкованому засобі масової інформації розповсюдження;
 • вносить дані про присвоєння адреси об’єкту будівництва до реєстру адрес відповідно до Положення про містобудівний кадастр;
 • розміщує скан-копії рішення про присвоєння адреси об’єкту будівництва в реєстрі містобудівних умов та обмежень.

За присвоєння адреси об’єкта будівництва чи об’єкта нерухомого майна плата не стягується.

Присвоєна адреса об’єкта будівництва вказується в містобудівних умовах та обмеженнях (як місце розташування об’єкта) або будівельному паспорті, із зазначенням відомостей про дату та номер рішення уповноваженого органу з присвоєння адреси та найменування такого органу.

З дати прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта будівництва присвоєна йому адреса автоматично вважається адресою об’єкта нерухомості та не потребує прийняття додаткових розпорядчих документів уповноваженими органами.

Адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна не присвоюється тимчасовим спорудам, а також іншим об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, перелік яких визначить Мінрегіон та затвердить до 1 липня 2019 року.

Підставами для зміни адреси об’єкта нерухомого майна з 01 липня 2019 року є:

 • зміни в адміністративно-територіальному устрої;
 • зміна назви адміністративно-територіальної одиниці, вулиці або назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта;
 • об’єднання та поділ вулиць;
 • об’єднання, поділ об’єкта нерухомого майна, виділення частки з об’єкта нерухомого майна;
 • упорядкування нумерації об’єктів нерухомого майна.
Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: