Їздити по-новому: в українських містах вступило в силу обмеження швидкості до 50км/год

Допустиме перевищення швидкості у 2018 році планують зменшити до +10 км/год. Замість +20км/год, як це було раніше.

Обмеження швидкості руху. Фото - 112.ua

Обмеження швидкості руху. Фото – 112.ua

Відсьогодні вступило в дію обмеження максимальної швидкості в українських містах на рівні 50 км/год. Планується також, що допустиме перевищення швидкості зменшиться до +10 км/год, тобто вдвічі. Таким чином, максимально допустима швидкість в населених пунктах України стане такою ж, як в багатьох європейських країнах. Це обмеження встановлене на основі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо адекватності реакції людини на різних швидкостях в екстремальних ситуаціях.

Однак це – не єдина іновація, запланована урядовцями для автомобілістів. У Правила дорожнього руху пропонують ввести ще деякі зміни, які показує у інфографіці «Слово і діло«.

Інфографіка "Слово і діло"

Інфографіка: slovoidilo.ua

За перевищення встановленої швидкості більш ніж 50 км/год у межах населеного пункту доведеться сплатити 3400 грн, що набагато більше за сьогоднішні скромні 510 грн. Залишення місця ДТП вартуватиме так само, але ще й з можливим позбавленням права керування автівкою до півроку (зараз це коштує 255 грн).

Особа, яка не має прав, заплатить за керування транспортним засобом 10 200 грн, а якщо попадеться повторно протягом року, це коштуватиме від 40 800 грн (нині – лише 510 грн). А якщо вже позбавлений права керування водій захоче знову сісти за кермо автівки, викладе за це 20 400 грн, а повторний штраф – понад 40 тис. грн.

Найбільш спірні потенційні зміни стосуються видачі водійських посвідчень. Перше водійське посвідчення видаватиметься на два роки, а його заміна відбуватиметься без складання іспитів терміном на 30 років. Якщо ж протягом двох років водій три або більше разів порушував ПДР, для отримання посвідчення на довгий термін потрібно буде повторно скласти іспити.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: