Їстівний та зоологічний — ефективні методи управління часом

0

Тайм-менеджмент — дієва система керування часом. Для тих, хто крутиться, як білка у колесі, але все одно нічого не встигає — якраз те, що треба. Тим більше, що цікавих лайфхаків вигадано достатньо.

Тайм-менеджмент

Тайм-менеджмент

Метод помідора

Його придумав італійський студент Франческо Чирілло. До сесій він готувався так: ставив таймер на 25 хвилин, протягом яких інтенсивно “зубрив” лекції. Потім влаштовував 5-хвилинну перерву. Далі — наступний “помідор” протягом 25 хв.. І знову перерва. Після “з’їдання” 4 помідорів студент дозволяв собі розслабитися хвилин на 20.

Що це дає? Людина здатна активно концентруватися протягом півгодини. Потім активність мозку поступово знижується. Якщо планувати час з урахуванням цих біоритмів, то можна виконати великий обсяг роботи за стислий термін.

Як це працює? Чітко визначтеся із завданням. Наприклад, треба написати великий текст. Беріться за роботу, давши собі слово не відповідати ні на дзвінки, ні на повідомлення у соцмережах, ні на розмови з колегами. Працюйте 25 хвилин, відпочивайте 5 хв.. Якщо завдання тягне на 5-7 “помідорів”, розділіть його на коротші етапи.

Тайм-менеджмент

Тайм-менеджмент

Метод “слона”

“Слони” у тайм-менеджменті — глобальні завдання та великі обсяги робіт. Наприклад, написання дисертації, ремонт, вивчення іноземної мови. Тут страшно вже від одного слова “глобальний”. Тому проект рекомендується ділити на фрагменти. Це і називається “з’їсти слона”.

Як це працює? Тобто, якщо треба побудувати дім, то початку складіть план місцевості, виберіть місце; замовте проект котеджу, продумайте систему комунікацій, оберіть бригаду будівельників, замовте матеріали…

Що це дає? Коли подрібнюєш задачу на складові, вона не здається такою масштабною. Нервова напруга зменшується, а послідовність роботи покращується.

Тайм-менеджмент

Тайм-менеджмент

Метод “швейцарського сиру”

Як відомо, швейцарський сир — весь у дірочках. Якщо ви боїтеся починати якусь справу, зробіть у ній “дірочку”, виконавши частину робіт. Причому, на відміну від “поїдання слона” у певній послідовності, дірки можна робити вибірково. Якщо вже брати приклад будинку, то це виглядає так: сьогодні — дізналися про вартість бруса, завтра — запитали телефон найкращого прораба. Не дуже послідовно, однак тут головне — робити дірки щодня.

Що це дає? Що сильніше “надкусана” задача, то менше часу піде на її рішення.

Як це працює? Метод “швейцарського сиру” – вдалий для початку, коли, з одного боку. Треба братися за новий великий проект, а з іншого — ліньки або ж страшно. Втягнувшись, вже можна “їсти слона” логічно і послідовно.

Тайм-менеджмент

Тайм-менеджмент

Метод «жабки»

у кожного з нас є особливо неприємні справи. Для когось це — дзвінок клієнту, для інших — розмова з шефом чи складання звіту. Саму ці справи у нашій термінології називатимуться «жабками». І кожен ранок слід починати з ліквідації такої «жаби».

Що це дає? Розправившися з жабою зранку, ви відчуєте радість — більше нічого поганого на сьогодні не передбачено. І навпаки: якщо відкладати вирішення неприємно задачі, це тиснутиме на психіку, посилюючи процес та знижуючи результативність.

Як це працює? Склавши список «жаб», рівномірно розподіліть їх за днями тижня. Збирати й економити їх не варто — закінчиться хрнічним стресом. Розправляйтееся з ними поступово та спокійно — це зекономить купу сил та часу.

Тайм-менеджмент

Тайм-менеджмент

Інфографіка Рузанни Давітян

Коментувати

19 березня 2018