ЄС збільшив торговельні квоти для України. Експерти неоднозначно оцінили це рішення

Європарламент збільшив торговельні квоти для української аграрної продукції. Тепер ще більше нашого меду, томатів, ячменю та кукурудзи потрапить до країн ЄС. Економіст Андрій Новак вважає це позитивним сигналом для вітчизняних виробників. А віце-президент «Українського союзу промисловців та підприємців» Денис Красніков у коментарі виданню «Агробізнес Сьогодні» сказав, що Європа повинна не збільшувати аграрні квоти для України, а відмінити їх взагалі.

ЄС збільшив торговельні квоти для України. Експерти по-різному оцінили це рішення

ЄС збільшив торговельні квоти для України. Експерти по-різному оцінили це рішення

– Квоти на аграрну продукцію, які має Україна, отримують не окремі виробники. Це є загальна квота на країну. На конкурсній чи тендерній основі виробники подають заявку для заповнення цієї квоти. Тому це збільшення на ринку Європейського союзу – хороший сигнал, який говорить, що зона вільної торгівлі Україна – ЄС працює, а по друге – ЄС в односторонньому порядку, кожного року збільшує квоти для української продукції по різним позиціям. Це доводить принципову політичну підтримку України, яка виражається у наданні таких преференцій, – розповідає Андрій Новак у коментарі виданню «Трибуна».

На думку економіста, для звичайних українських аграріїв збільшення європейських квот є позитивною тенденцією. Вони зможуть продавати більші об’єми продукції.

Андрій Новак

– Для аграрної сфери потрібна прогнозованість на наступний сезон, для того, щоби розуміти, під які культури та які площі засівати. Така прогнозованість разом із можливим збільшенням об’ємів збуту – це є хороший сигнал для українських аграріїв, – вважає Андрій Новак.

Інакшу думку має віце-президент «Українського союзу промисловців та підприємців» Денис Красніков. Він вважає, що Європа повинна не збільшувати аграрні квоти для України, а відмінити їх взагалі.

За його словами, збільшення квот принесе позитивний ефект у вигляді зростання обсягів експорту продукції вітчизняних аграріїв на $200 мільйонів, однак такий ріст не співпадає з реальним експортним потенціалом нашого АПК.

– Таке зростання аж ніяк не відповідає реальному експортному потенціалу українського агропромислового комплексу. Наші виробники при плануванні своїх маркетингових стратегій в ціновій політиці продовжують орієнтуватися не на квоти, а враховувати у вартості товару вартість енергоносіїв. Така ситуація, складається, наприклад, щодо меду. По ньому збільшення явно недостатньо, – зазначає Красніков у коментарі для видання «Агробізнес Сьогодні».

На його думку, коли аналізувати експортні показники по різним товарним позиціям, то можна побачити, що квоти вичерпалися вже у першому кварталі 2017 року.

Денис Красніков. Фото: http://ua.lawyers.ua

Денис Красніков. Фото: http://ua.lawyers.ua

Він також додає, що Європа вже в короткостроковій перспективі має відмовитися від експортного квотування української продукції або звести її до мінімуму:

– Ці факти підтверджують високу конкурентоспроможність української агропродукції на ринках країн ЄС, як за ціною, так і за якістю. Вони свідчать про те, що європейські споживачі готові купувати вітчизняну сільгосппродукцію в більших, ніж це передбачено квотами, обсягах.

Зона вільної торгівлі має на увазі безперешкодний рух товарів через кордони і обсяги їхнього експорту мають визначати виключно попит та пропозиція, а не директивні квоти, від яких необхідно швидше позбуватися, – підкреслив пан Красіков.

Нагадаємо, що Європарламент проголосував за пропозицію Європейської комісії надати Україні додаткові торговельні бонуси. Це голосування відбулося в Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту. «За» виступили 566 депутатів, «проти» – 96.

Відповідно домовленостям, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед зростуть: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн.

Преференції діятимуть на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Ухвалене рішення ще має затвердити Рада ЄС.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А що буде, якщо наші поля не зможуть задовольнити ті квоти?

2017-07-05
Цікаво
Відповіcти
0

Треба промисловість підіймати

2017-07-05
Дмитро
Відповіcти
0

Короче говоря, будем мы теперь на полях работать и клубнику красить не в Польше, а на родной земле.

2017-07-05
Борис
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: