Якщо благодійному фонду нема чого приховувати — нехай звітується, — експерт

3

11 лютого фахівці «Інституту аналітики та адвокації» провели прес-брифінг, на якому організації запропонували шляхи рішення проблеми неформальних платежів у лікарнях і обґрунтували, чому благодійні фонди повинні бути прозорими і регулярно звітуватися. Спікерами заходу були експерт ІАА Юрій Ромашко і депутат міськради Вадим Ямщиков.

DSC_0035-min

Вадим Ямщиков зазначив, що питання щодо прозорості використання коштів благодійних фондів є досить актуальним, адже немає системи відслідкування надходження коштів.

– На засіданні бюджетної комісії Полтавської міської ради депутати підняли дуже важливе питання – це фінансування галузі медицини, а саме питання благодійних фондів. Ми повинні спільними зусиллями промоніторити цю проблему і побачити нагальне питання, де ми зможемо контролювати надходження фінансових рахунків, – зауважив Вадим Ямщиков.

Юрій Ромашко зазначив, що благодійні фонди мають публічно та постійно звітуватись. Сьогодні це єдина умова роботи фондів при лікарнях. Він зауважив, що ніхто не довіряє і не буде довіряти фонду, якщо він не буде працювати прозоро та підзвітно.

Юрій розповів про те, що численні дослідження, які проводились організацією показали, що пацієнти розуміють реалії недофінансування та готові сплачувати за медичну допомогу, але за умови що вони бачать, куди та за що вони платять, як ці кошти витрачаються, та головне — як це вплине на їх лікування.

-Дійсно, в умовах недофінансування медичної галузі потрібно використовувати всі можливі законодавчо встановлені джерела фінансування медицини. Діяльність благодійних фондів при лікарнях, що збирають пожертви з пацієнтів, — не виняток. Дійсно, сьогодні майже всі пацієнти платять, але при цьому ніхто не розуміє за що він платить, не бачить куди ці кошти йдуть, яким чином та в якому обсязі вони витрачаються, чи передаються вони взагалі лікувальному закладу, і головне – пацієнт не відчуває як це впливає на його лікування. Питань набагато більше, аніж відповідей, – зазначив Юрій Ромашко.

Юрій зауважив, що у 2014 році Департамент охорони здоров’я видав Наказ “Про впорядкування отримання та використання благодійних (добровільних) внесків та пожертв лікувально-профілактичними закладами”, що поширюється на заклади охорони здоров’я обласного підпорядкування. Наприклад, у обласній клінічній лікарні Скліфосовського – усі платежі вносяться лише в електронному вигляді через термінали. Окремо, обласна лікарня на офіційному сайті звітує про всі отримані благодійні внески. На офіційному сайті обласного клінічного онкологічного диспансеру є звіт.

Катерина Шевелєва

Коментувати

3 Коментарів
Вася Пупкін
• 18:29 | 11 лютого 2016

Все правильно!

Відповіcти
Гена
• 17:56 | 11 лютого 2016

Та я тоже за, но все мы понимаем, что увы…

Відповіcти
Комбайнер
• 17:41 | 11 лютого 2016

Согласен на все сто

Відповіcти
23 березня 2018