Яким буде бюджет області у 2016-му депутати остаточно вирішать у п’ятницю

0

З яким кошторисом житиме область у 2016-му році вирішували депутати на засіданні комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

На початок засідання постійної комісії з питань бюджету присутні 7 із 13 депутатів. Проте зала переповнена – окрім керівників профільних управлінь, департаментів, закладів комунальної власності, чимало громадських активістів. Традиційно полтавці брали активну участь у засіданні і раз-по-раз ставили депутатам і керівникам незручні запитання.
12541066_696013690538473_5789434389623491769_n
Крім іншого обранці вирішували, чи продовжити контракт із директоркою Полтавського краєзнавчого музею Катериною Фесик. Самої керівниці на обговоренні не було. Депутати були не проти підтримати її кандидатуру, проте громадськість вимагала влаштувати конкурс. Депутати за це не проголосували. Остаточно вирішити депутати планують уже на пленарному засіданні.
Також профільна комісія розглянула, які заклади планують збудувати чи відремонтувати. У 2016-му на це із обласного бюджету виділять 16 мільйонів гривень, – доповів начальник управління капітального будівництва ОДА Тимофій Голбан.
Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вадим Штефан озвучив комплексну програму – як розвиватиметься інформсфера в області в 2016-2018-му роках, а також як влада співпрацюватиме зі ЗМІ. На цю програму керівник у депутатів просив 7 млн. грн. Таку суму закладали кілька років тому. Проте у депутатів нинішньої каденції це викликало неабияку дискусію. Нині ж (у 2015-му) департамент розвиває свою сферу зі 700 тис. грн.
12642929_696015440538298_5149436413740835653_nТакож депутати прослухали доповідь директора депратаменту фінансів Павла Кропивка. Серед іншого посадовець зазначив:

За рахунок змін до Бюджетного та Податкового кодексів України очікується збільшення надходжень до обласного бюджет податку на доходи фізичних осіб на більш, ніж 101 млн. грн.

Враховуючи зменшення розміру єдиного соціального внеску уточнюються обсяги видатків по головних розпорядниках бюджетних коштів обласного бюджету. Обсяг вивільненого ресурсу складає 29,2 млн. грн.

В цілому обсяг субвенцій на здійснення державних програм соціального захисту населення збільшується на 907 з половиною млн. грн., з яких:

– надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 9,5 млн. грн. Обсяг цієї субвенції збільшено у зв’язку зі зростанням у чисельності одержувачів субсидій та середнього розміру субсидій проти аналогічних показників минулого року.

– надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати(утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – збільшується на 903,8 млн. грн.

– виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» – збільшується на 4,5 млн. грн.

В області продовжують реформувати систему охорони здоров’я. Нині діє спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». На його проведення з державного бюджету місцевим бюджетам передбачена субвенція, врахована у видатках спеціального фонду обласного бюджету. Її обсяг – 20,2 млн. грн.

Також у видатках загального фонду обласного бюджету на охорону здоров’я враховані кошти субвенцій з державного бюджету на:

  • придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії в обсязі 0,6 млн. грн.;
  • придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги в сумі 5,6 млн. грн.

Із яким бюджетом житиме Полтавщина депутати врешті мають вирішити на пленарному засіданні сесії обласної ради, що відбудеться у п’ятницю 29-го січня.

Юлія Логвиненко

Коментувати

19 березня 2018