Які результати має у Полтаві програма «Сучасна медична діагностика»

Ми вирішили перевірити результати програми за перший квартал 2019 року. Запитали в Управлінні охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради, скільки пацієнтів вже скористалися безкоштовними послугами з діагностики.

21 грудня, на позачерговій двадцятій сесії Полтавської міської ради, депутати проголосували за прийняття цільової Програми «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік.  Розробником програми є Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Загальний обсяг фінансування на 2019 рік — 12 млн гривень. Фінансування програми здійснюється у межах видатків, що передбачені у місцевому бюджеті на охорону здоров’я міста у наступному році.

Мета: замовлення міськими лікарнями, поліклініками послуг з медичного обстеження для населення міста з використанням високотехнологічного медичного обладнання, яке відсутнє в підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах міста, а саме: магніто-резонансна томографія, комп’ютерна томографія.

На одному із засідань комісії з питань економічної політики Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради, повідомив, що перші результати можна буде побачити вже в березні.

За перший квартал медзаклади Полтави отримали такі кошти:

1-а міська клінічна лікарня – 486 000 грн (всього на рік 1 860 000 гривень).

2-а міська клінічна лікарня –  391 800 грн (всього на рік 1 350 000 гривень).

3-я міська клінічна лікарня – 826 400 грн (всього на рік 3 800 000 гривень).

4-а міська клінічна лікарня – 762 800 грн (всього на рік 2 600 000 гривень).

5-а міська клінічна лікарня – 128 700 грн (всьго на рік 600 000 гривень).

Дитяча міська клінічна лікарня – 69 400 грн (всього на рік 450 000 гривень).

Міський клінічний пологовий будинок – 9 800 грн (всього на рік 40 000 гривень).

3-а міська клінічна поліклініка – 426 100 грн (всього на рік 1 300 000 гривень.

Загальні суми фінансування розраховані з історій хвороб пацієнтів за 2017-2018 роки, які зверталися за вказаною діагностикою.

Варто зазначити, що цією Програмою можуть скористатися тільки жителі Полтави, а не області. Адже це міська Програма, а не обласна.

Результати по лікарнях Програми «Сучасна медична діагностика» (частина 1)

– Станом на 3 травня видано 3588 направлень для проведення досліджень. У тому числі 2956 на магніторезонансну томографію і 612 на комп’ютерну томографію. Тобто майже 4000 полтавців скористалися цією програмою. Результатами задоволені. Варто наголосити, що її реалізація вимагає певної процедури. Тобто якщо у людини є проблема, то вона має спочатку звернутися до сімейного лікаря, з яким підписана декларація, далі він вже дає направлення до конкретного спеціаліста (невропатолога, кардіолога тощо), який і видає за потребою даний талон. Можу сказати, що від початку цього процесу і до самого обстеження проходить максимум три дні, – пояснює Андрій Матковський, керівник фракції «БПП «Солідарність» та ініціатор Програми.

Тобто для того, щоб точно отримати талон на дослідження, ви маєте дотримуватися конкретної процедури: сімейний лікар – направлення до спеціаліста  – талон. Якщо ви виконали усі кроки, а лікар все одно вимагає оплату – звертайтеся до Полтавської міської ради.

Андрій Матковський зазначив, що коштів на подальшу реалізацію Програми вистачає:

– Грошей вистачає: на сьогодні використано менше третини. Якщо буде необхідність, то в нас з депутатами є домовленість, що ми можемо за півріччя чи за 9 місяців надати додаткові кошти. Але в нас пораховано усе точно. Фінансування для лікарень не змінюється. Одна людина може скористатися декілька разів даними послугами, але лише за направленням лікаря. 

Результати по лікарнях Програми «Сучасна медична діагностика» (частина 2)

На одній з бюджетних комісій Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради, також пообіцяв, що для лікарень закуплять комп’ютери, щоб лікарі мали змогу вести електронну карту пацієнта і фіксувати видачу талона.

У запиті нам повідомили, що на цю мету вже виділили з бюджету Полтави 8 млн гривень, з яких профінансовано 7 918 160 гривень. 

Відповідь на запит

Міську Програму «Сучасна медична діагностика» також планують розширювати:

– У липні ми будемо підбивати підсумки бюджету, і якщо матимемо додаткові кошти, то 1 липня звернемося до депутатів з наступною пропозицією. У нас є пологовий будинок, один із найкращих в Україні. Ми купуємо обладнання, робимо ремонти, але знаємо, коли туди звертається жінка, то після цього їй дають цілий список, що треба закупити. Тому наступним кроком буде програма, відповідно до якої ми будемо 100% сплачувати ці послуги, щоб наші молоді жінки народжували дітей і щоб це було 100% безкоштовно, – анонсував Андрій Матковський.

Нагадаємо, що в рамках програми «Сучасної медичної діагностики» сім міських закладів охорони здоров’я провели торги на придбання послуг з обстеження хворих (КТ/МРТ). Всі контракти отримав ТОВ «Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН».

Залишити відповідь
Коментувати

8 Коментарі

А хто оті всі щасливчики -пацієнти ,що отрмали талони?

2019-05-10
Людмила
Відповіcти
1

І хто ж скористався цією програмою?

2019-05-10
Вероніка
Відповіcти
1

Мене цікавить КТ,це до лікаря йти по талон чи як? Бо це ж не вигідно часникам.

2019-05-10
Рома
Відповіcти
0

Щоб отримати талон, Ви маєте піти до свого сімейного лікаря, той Вас направить до конкретного спеціаліста, який за потребою Вам дасть талон на обстеження.

2019-05-10
Лілія Войцехівська
0

Интересно, нам даже не предлагали талон. Это как-то по-особенному надо было просить?

2019-05-10
Олег
Відповіcти
0

Для того, щоб точно отримати талон на дослідження, ви маєте дотримуватися конкретної процедури: сімейний лікар – направлення до спеціаліста – талон за потребою (якщо цю потребу бачитиме спеціаліст до якого Ви звернулися).

2019-05-10
Лілія Войцехівська
0

А нагадайте,де є перелік обстежень ,які можна пройти?

2019-05-10
Оля
Відповіcти
2

За цією програмою Ви можете пройти магніто-резонансну томографію та комп’ютерну томографію.

2019-05-10
Лілія Войцехівська
0

Останні новини:

Читайте також: