“Якби не війна”: в Полтаві відкрилася унікальна фотовиставка

На виставці представлено фотоісторії 122 захисників України. Із них 25 посмертних портретів — по одному загиблому з кожного регіону України.

"Якби не війна"

«Якби не війна»

– Дуже емоційний проект, – на виході з виставкової зали каже ветеран АТО Юрій Немченко.

Вісім блоків, 122 різні історії. Історії кохання, історії подвигу, історії материнської любові. Дівчата — снайпери, санінструктори, розвідниці — у вечірніх сукнях. Бійці, представлені одразу у двох іпостасях — камуфльовані воїни і ті, ким вони були за професією у мирному житті: піцейола, композитор, художник, агроном… Легіонери з Латвії, Грузії, Ічкерії, острова Мен, які приїхали боронити Україну.

"Якби не війна"

«Якби не війна»

Історія військового хірурга Олександра Данилюка, який в оточенні під Дебальцевим, стоячи на колінах, у бліндажі, по 16 годин оперував поранених.

"Якби не війна"

«Якби не війна»

Історія піхотинця Леоніда Остальцева, який після повернення з війни відкрив у Києві нині відому вже на всю Україну піццерію — місце зустрічі і спілкування усіх українських захисників.

Історія російського легіонера, який, на відміну від інших бійців-іноземців, відмовився фотографуватися на фоні прапора своєї країни.

Історія кохання волонтера Євгенії Барилко, яка вперше побачила свого майбутнього чоловіка, коли він, важкопоранений, лікувався у Київському військовому шпиталі — а тепер їхні романтичні фото увійшли до книги і фотопроекту “Якби не війна”, а сама Євгенія — один з авторів ідеї цієї виставки.

"Якби не війна"

«Якби не війна»

Якби не війна” – унікальний фотопроект. Створений за ініціативи волонтерів Київського військового шпиталю (БО “Оберіг країни”), які з 2014 року допомагають нашим воїнам. Створений за допомогою небайдужих фотографів, художників, візажистів, дизайнерів, більшість з яких не захотіли брати гроші за свою роботу. Фотопроект, який показує війну через особистосі. Адже, якою б потужною не була зброя — це всьго лише купа заліза без мужності цілком конкретних людей.

"Якби не війна"

«Якби не війна»

У Полтаві, в Краєзнавчому музеї виставка триватиме тиждень — з 15 по 23 квітня. Тоді вирушить у подальшу мандрівку Україною. Презентували її самі автори ідеї: Юлія Волкова, Тетяна Грубенюк, Олена Мерко та Євгенія Барилко. Розказали про труднощі створення, про смішні ситуації, у які потрапляли.

– Коли ми фотографували дівчат-бійців у вечірніх сукнях, то нам потрібні були також прапори різних підрозділів та зброя. Бачите, на фотографіях вона контрастує з вишуканим мереживом? Досі не уявляю, як провезли через весь Київ кулемети та автомати. Але через певний час після початку зйомок до нас на локацію буквально вриваються люди, яким, бачте, повідомили, що “ось тут правосєкі навезли зброї і з дівчатами розважаються”, – пригадує волонтер Олена Мерко.

Привезли виставку до Полтави волонтери ГО “Рух “Є свідомі”.

– Ми допомагаємо бійцям на війні, але також хочемо підтримати їх тут. Щоб вони відчули, що важливі, що ми цінуємо все, що вони для нас зробили. Герї не вмирають лише до тих пір, поки ми про них пам’ятаємо, – каже співкоординатор “Руху “Є свідомі” Сергій Лисенко.

Волонтери кажуть: цей проект — не останній. Планують з часом привезти до Полтави ще кілька.

"Якби не війна"

«Якби не війна»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: