Як знизилися соціальні норми споживання газу, електрики і тепла (інфографіка)

Роман Грицун
17:03 | 07 березня 2017
0

З 1 травня 2017 року Кабінет міністрів України вирішив знизити соціальні нормативи споживання тепла, газу і електропостачання. Це рішення продиктоване відповідно до умов Міжнародного валютного фонду, що стосується надання чергового кредиту в рамках програми розширеного фінансування.

Соціальні

Про це пише видання “Слово і Діло”.

Зокрема, уряд зменшив соціальні норми споживання природного газу з 5,5 до 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі.

Кабмін також знизив нормативи споживання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими або квартирними приладами обліку, з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період.

Нормативи по електричної енергії для індивідуального опалення знижені з 65 кВт·год до 51 кВт·год на 1 кв.м опалювальної площі.

Зниження соціальних нормативів за тепло, газ та електропостачання було однією з умов МВФ для отримання Україною наступного траншу кредиту.

Однак, приміром, ПАТ «Київгаз» не підтримує перерахунок оплачених рахунків за заниженими нормами споживання, які були встановлені урядом України навесні 2015 року, через складну соціально-економічну ситуацію в країні.

Раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева роз’яснив порядок перерахунку невикористаних субсидій на оплату природного газу та електроенергії.

В ефірі ток-шоу «Право на владу» він заявив, що в новому опалювальному сезоні населенню був збережений не весь обсяг невикористаних субсидій, а лише сума, еквівалентна 100 кубометрам газу або 150 кіловат-годинам електроенергії (в разі використання для індивідуального опалення електрики), пише «Слово і Діло».

Обіцянку перерахувати відповідний обсяг коштів для розрахунку за спожиті населенням послуги в наступні розрахункові періоди портал зареєстрував 15 липня, під час виступу Реви на годині запитань до уряду у Верховній Раді.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: