Як зміниться екстрена медична допомога в Україні

Марія Мигаль
27 днів. тому
3

22 травня Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію розвитку  екстреної медичної допомоги, направив кошти на пілотний проект у шести регіонах і затвердив закупівлю сучасних диспетчерських служб по усій країні. Про це на сторінці у Facebook повідомляє в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

Супрун анонсувала, що у всіх регіонах України за єдиним алгоритмом запрацюють сучасні диспетчерські служби, які згодом будуть об’єднані єдиною електронною системою по всій країні. У пілотних регіонах (Вінницька, Донецька, Полтавська, Одеська, Тернопільська області та Київ) придбають новий транспорт, оснащений необхідним обладнанням, а також укомплектуються навчально-тренувальні відділи для відпрацювання практичних навичок працівникам бригад. За її словами, ці зміни мають покращити якість та доступність екстреної допомоги та підвищити престижність роботи працівників, зокрема і забезпечити їм гідну оплату праці.

На трансформаціяю екстреної медичної допомоги вже виділені кошти з бюджету. На перший етап змін цьогоріч виділено 922 мільйони гривень.

Які основні зміни пропонує МОЗ?

1. Оновлення алгоритмів диспетчеризації

Обов’язкові протоколи диспетчерів потребують докорінного оновлення. Якщо цей виклик екстрений, автомобіль має виїхати протягом декількох секунд. Головне — ніхто не має залишитись без допомоги.

2. Створення нової IT-інфраструктури

Кожної секунди має бути відомим стан кожного виклику і місце перебування кожного автомобілю екстреної допомоги. Це вже працює в Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, в тестовому режимі — у Вінницькій та Полтавській областях. Це має запрацювати на всій території країни. На виклик має їхати автомобіль, який знаходиться найближче.

3. Оновлення протоколів командних дій бригад, нові програми навчання, нова оплата роботи

Оновлення протоколів дій бригад з першої секунди реагування, вимоги до обладнання, приймальних відділень та дій бригади. Перехід на світові програми навчання практикам порятунку і впровадження зовнішнє незалежне тестування знань та навичок екстреної допомоги. Всі, хто склали тести на сучасні знання та навички, отримують більш високий статус, конкурентні зарплати і пріоритет в користуванні сучасними обладнаними автомобілями. Навчання пройдуть всі, хто працюють в бригадах — лікарі, фельдшери, навіть водії.

4. Створення мережі екстрених реагувальників

Всі пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги. Вихователі, вчителі, соціальні працівники повинні пройти оновлене навчання навичкам першої базової допомоги. У всіх найбільш людних місцях буде розміщено дефібрилятори та джгути.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А штат теж буде набиратися новий, чи тільки нова система зі старими кадрами.

26 днів. тому
Любаша
Відповіcти
0

Бачила у Відні,коли швидка -це мотоцикліст,звичайно, що він швидше любої автівки добереться за адресою. Нам би парочку таких на місто,скільки тієї Полтави.

27 днів. тому
Лариса
Відповіcти
0

Найбільше зацікавила – нова оплата бригад. Це скільки?)

27 днів. тому
Люда
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: