Як на Полтавщині впроваджується реформа екстреної медичної допомоги

22 травня Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію розвитку  екстреної медичної допомоги, направив кошти на пілотний проект у шести регіонах і затвердив закупівлю сучасних диспетчерських служб по усій країні. 

Супрун анонсувала, що у всіх регіонах України за єдиним алгоритмом запрацюють сучасні диспетчерські служби, які згодом будуть об’єднані єдиною електронною системою по всій країні. У пілотних регіонах (Вінницька, Донецька, Полтавська, Одеська, Тернопільська області та Київ) придбають новий транспорт, оснащений необхідним обладнанням, а також укомплектуються навчально-тренувальні відділи для відпрацювання практичних навичок працівникам бригад. За її словами, ці зміни мають покращити якість та доступність екстреної допомоги та підвищити престижність роботи працівників, зокрема і забезпечити їм гідну оплату праці.

На трансформаціяю екстреної медичної допомоги вже виділені кошти з бюджету. На перший етап змін цьогоріч виділено 922 мільйони гривень.

Які основні зміни пропонує МОЗ?

1. Оновлення алгоритмів диспетчеризації

Обов’язкові протоколи диспетчерів потребують докорінного оновлення. Якщо цей виклик екстрений, автомобіль має виїхати протягом декількох секунд. Головне — ніхто не має залишитись без допомоги.

2. Створення нової IT-інфраструктури

Кожної секунди має бути відомим стан кожного виклику і місце перебування кожного автомобілю екстреної допомоги. Це вже працює в Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, в тестовому режимі — у Вінницькій та Полтавській областях. Це має запрацювати на всій території країни. На виклик має їхати автомобіль, який знаходиться найближче.

3. Оновлення протоколів командних дій бригад, нові програми навчання, нова оплата роботи

Оновлення протоколів дій бригад з першої секунди реагування, вимоги до обладнання, приймальних відділень та дій бригади. Перехід на світові програми навчання практикам порятунку і впровадження зовнішнє незалежне тестування знань та навичок екстреної допомоги. Всі, хто склали тести на сучасні знання та навички, отримують більш високий статус, конкурентні зарплати і пріоритет в користуванні сучасними обладнаними автомобілями. Навчання пройдуть всі, хто працюють в бригадах — лікарі, фельдшери, навіть водії.

4. Створення мережі екстрених реагувальників

Всі пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги. Вихователі, вчителі, соціальні працівники повинні пройти оновлене навчання навичкам першої базової допомоги. У всіх найбільш людних місцях буде розміщено дефібрилятори та джгути.

Зміни на Полтавщині

На Полтавщині позитивні зміни почалися ще до початку реформації системи. Зараз усі виклики приймає центральна диспетчерська служба у Полтаві, вони визначають, яка машина вирушить на виклик і чи потрібна там бригада взагалі. Термінову і кваліфіковану лікарську консультацію, якщо випадок не екстрений (як діяти, на що звертати увагу) фахівці Центру ЕМД надають по телефону. Також на Полтавщині діє принцип екстериторіальності, на впровадженні якого по всій Україні наполягають у МОЗ. Це коли на виклик у межах області виїздить та бригада ЕМД, яка найближче знаходиться, навіть якщо вона — з іншого району.

— При НС на місце події направляються бригади з кількох найближчих районів. Пацієнтів із інфарктом чи гострим коронарним синдромом одразу веземо в обласну лікарню, не витрачаючи час на ЦРЛ. Так само й при інсульті, коли потрібна тромболітична терапія, — пояснює Лариса Мирошниченко, заступниця головного лікаря Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Гроші у пілотні регіони надходять лише за умови, що обласні ради також беруть участь у проекті — надають фінансування у розмірі 25% від державних коштів.

На придбання нових санітарних автівок для Полтавщини передбачено 159 млн 653,6 тис. грн з державного бюджету + 39 млн 913,4 тис грн — з обласного. На ці гроші закуплять автомобілі класів В і С із відповідним устаткуванням. Таким чином вдасться замінити всі застарілі санітарні автомобілі. Два нових уже надійшли і працюють у тестовому режимі. Обладнання у них відповідає європейським стандартам.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А штат теж буде набиратися новий, чи тільки нова система зі старими кадрами.

2019-05-24
Любаша
Відповіcти
0

Бачила у Відні,коли швидка -це мотоцикліст,звичайно, що він швидше любої автівки добереться за адресою. Нам би парочку таких на місто,скільки тієї Полтави.

2019-05-24
Лариса
Відповіcти
0

Найбільше зацікавила – нова оплата бригад. Це скільки?)

2019-05-24
Люда
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: