Як змінилося лікування серцево-судинних захворювань за останні роки

За результатами дослідження Єнського університету імені Фрідріха Шиллера, зробленого на замволення ВООЗ, Україна випередила 50 держав центральної, південної, західної Європи та центральної Азії у рейтингу смертності від серцево-судинних хвороб, спричинених поганим харчуванням. У МОЗ заявляють, що у 80% випадків серцево-судинних захворювань можна запобігти, змінивши спосіб життя. 

Фахівці Центру політики та досліджень в охороні здоров’я представили результати діагностики та лікування артеріальної гіпертензії та гострого інфаркту міокарда у пілотних областях України — Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Полтавській та Рівненській. За даними звіту, в пілотних областях проекту показники ефективності лікування серцево-судинних захворювань поступово покращувались. Упродовж 2015-2017 років збільшилась частка пацієнтів віком 40-60 років,  які успішно контролювали підвищений артеріальний тиск. Ці показники зберігають позитивний тренд, в тому числі і за рахунок ранньої діагностики через системи холтерівського моніторування ЕКГ та артеріального тиску, велоергометрію тощо.

– На сьогоднішній день ми маємо висококваліфікованих лікарів, професійний менеджмент та підтримку місцевої влади. Це ті ключові компоненти, які безпосередньо впливають на якість надання медичної допомоги в Україні, — прокоментував головний терапевт Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) Полтавської ОДА Іван Шумейко.

За кошти проекту придбали 9 сучасних ангіографічних систем для лікарень у пілотних областях — обладнання, за допомогою якого лікарі діагностують і відновлюють порушений кровоток у судинах. Можна стверджувати, що це обладнання допомогло врятувати тисячі життів: тільки упродовж 2015-2017 років було зроблено десятки тисяч коронарографій та провели близько семи тисяч стентувань пацієнтів із гострим інфарктом міокарда.

Згідно зі статистикою, на Полтавщині 43% від усіх захворювань у дорослих складають саме хвороби системи кровообігу. А в структурі причин інвалідності серед осіб працездатного віку такі хвороби становлять 11,4 випадки на 10 тисяч.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

А що тут дивного,все в житті змінюється, болячки молодшають,способи лікування та профілактики оновлюються.

2019-06-03
Мару
Відповіcти
0

А ці проблеми тільки з підвищеним артеріальним тиском,а якщо постійно понижений?

2019-06-03
Олена
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: