Як залучити місцеві бюджети до фінансування соціально значущих потреб обговорили сьогодні у Полтаві

0

Завершився дводенний тренінг “Механізми залучення місцевих бюджетів до фінансування витрат із подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, ТБ”, в якому  беруть участь регіональні координатори із 6 регіонів України. Мета тренінгу – допомогти ВІЛ-сервісним організаціям підсилити спроможність впливу на місцеву соціальну політику щодо протидії поширенню ВІЛ-інфекції, ТБ, вірусного гепатиту С.

Як залучити місцеві бюджети до фінансування соціально значущих потреб обговорили сьогодні у Полтаві

Як залучити місцеві бюджети до фінансування соціально значущих потреб обговорили сьогодні у Полтаві

– Ми сьогодні розглядаємо успішний досвід співпраці БО “Світло надії” із органами місцевого самоврядування у реалізації фінансової підтримки різних програм та соціальних ініціатив. Перш ніж починати цю роботу, потрібно мати вагомі аргументи і докази, що ці програми соціально значущі і потрібні суспільству, – розповідає під час тренінгу Роман Дрозд, заступник виконавчого директора з розвитку БО “Світло надії”.

Щоб сформувати відповідні знання, уміння, навички стосовно ефективних практик та підходів до розробки і впровадження адвокаційних кампаній, учасники заходу на практиці розробляли та презентували плани дій за обраними кейсами.

– Місцеві координатори самі визначають кейси, які вони будуть реалізовувати, а експерти будуть їх супроводжувати протягом проектного року для того, щоб досягти успішного результату. Це, для початку, розробка стратегії, плану програм, проведення аналітики, яка б орієнтувалась на доказовій базі, що соціальні послуги потрібні, – зазначив Дмитро Тигач, Голова Правління БО “БТ “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” м. Львів”.

Не менш важливим питанням є робота із ЗМІ, яка також розглядалася на тренінгу. Зокрема, залучення медіа до висвітлення діяльності реалізованих проектів та підготовки матеріалів для них. Учасники тренінгу мали змогу поспілкуватися з експертами та отримати відповіді на питання, що є нагальними при реалізації адвокаційних програм.

– БО “Світло надії” має прекрасний досвід у формуванні громадськості, яка вже відстоює свої права. Вже створені кейси у таких містах України як Львів, Київ, Рівне та Суми. Завдяки технічній підтримці у своїх регіонах ми створили закриту, але вже живу систему фінансування соціальних послуг та збільшили об’єми фінансування, – додає Ярина Ковальчук, старший фахівець відділу адвокації Київське міське відділення ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.

Тренінг “Механізми залучення місцевих бюджетів до фінансування витрат із подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, ТБ” відбувся в рамках проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100% життя”, що реалізовує БО “Світло надії” за підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.

23 жовтня 2018
22 жовтня 2018