Як витрачали кошти полтавські медзаклади за перше півріччя 2018 року

Журналісти «Трибуни» вирішили проаналізувати публічні витрати полтавських медзакладів та дізнатися, хто витратив найбільше коштів за перше півріччя, а хто зміг чимало зекономити.

Загалом у Полтаві 33 комунальні установи та заклади охорони здоров’я, які надають мешканцям свої послуги. Їх перелік можна дізнатися на сайті міської ради.

Користуючись сервісом «DoZorro» та його публічним модулем аналітики, ми дізналися більше інформації про те, скільки лікарні витрачають коштів та чи вміють економити. До уваги бралися завершені процедури.

Так, наприклад, лідером в укладанні договорів за перше півріччя 2018 року є Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради (381 договір). Найменше публічним порталом закупівель ProZorro, користуються: Полтавський обласний Центр Здоров’я (1 договір), Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Полтава» (1 договір), 3-я міська клінічна поліклініка Полтави (2 договори).

Варто зазначити, що ми не знайшли жодної закупівлі Полтавського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Топ-5 лікарень Полтави, з найбільшою кількістю договорів

Топ-5 лікарень Полтави з найбільшою кількістю договорів

Також ми звернули увагу на замовників, які найбільше за цей час витратили коштів. Лідером у цьому пункті є Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського (290,8 млн гривень). Це і не дивно, бо за півріччя лікарня має на своєму рахунку 378 договорів з підрядниками.

Загальна сума витрат медзакладів Полтави за перше півріччя склала 713,8 млн гривень.

ТОп-5 лікарень Полтави, які витратили найбільше коштів

ТОп-5 лікарень Полтави, які витратили найбільше коштів

Як бачимо, суми витрачених коштів не малі, але завдяки «ProZorro» замовник має змогу обрати найвигіднішу пропозицію із списку учасників та зекономити бюджетні кошти. Тобто, різницю між грошима, які були закладені в бюджет і сумами укладених договорів після проведення торгів та аукціону, згодом можна буде витратити на нове обладнання чи інші потреби медзакладу.

Тому хоч Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського є лідером, який має найбільші суми договорів, все одно заклад зміг зекономити 16,9 млн гривень.

Серед закладів, які мають нульовий показник економії, опинилися: 3-я міська клінічна поліклініка Полтави, Полтавський обласний психоневрологічний диспансер, Полтавський обласний санаторій для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, обласне бюро судово-медичної експертизи, Полтавський обласний Центр Здоров’я, Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи.

Загалом сума економії медзакладів за перше півріччя 2018 року склала 38,8 млн гривень.

Топ-5 лікарень Полтави, які зекономили найбільше коштів

Топ-5 лікарень Полтави, які зекономили найбільше коштів

Як бачимо, медзаклади Полтави досить активно використовують публічний сервіс закупівель «ProZorro«, що дозволяє раціонально використовувати бюджетні кошти. Але існує багато закладів, які вкладають прямі договори з підрядником, внаслідок чого ми не можемо бачити важливих даних про закупівлю. Також при цьому виді торгів відсутня конкуренція, що призводить до майже 100% використання бюджетних коштів, незалежно від того, ринкова ціна була закладена в план закупівлі чи ні. Тобто зекономити на такому тендері вкрай важко.

Обкладинка та інфографіка — Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: