Як «Укрпошта» буде реформувати свою роботу в Полтавській області

3

Очільник Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта» розповів про найближчі зміни в роботі підприємства.

Як «Укрпошта» буде реформувати свою роботу у Полтавській області

Як «Укрпошта» буде реформувати свою роботу в Полтавській області

На останньому засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування облради Андрій Рижов, очільник Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта» повідомив про систему реорганізації поштових відділень.

– Відбувається повна реорганізація Укрпошти. Хтось каже навіщо реанімувати те, що давно вже померло, але ми починаєм розвиватися. 1 березня 2017 року Укрпошта стала акціонерною спільнотою, тобто 100% акцій належить державі, а саме Міністерству інфраструктури. Тому говорити про те, що ми переходимо в приватні руки – неправильно.

Зарплати працівників «Укрпошти»

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради, поцікавився рівнем заробітної плати працівників пошти, а саме листонош:

– Чому вони отримують 1700-1800 гривень, а керівники обласних відділень пошти в десятки разів більше, київські – в сотні разів. Коли ми розуміємо, що листоноші і в зиму, і в сніг ходять, але отримують копійки. Це при тому, що відділення закриваються.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради

Андрій Рижов відповів, що величезних сум керівники не отримують, підтвердженням цьому слугують декларації. До того ж, Укрпошта не отримує жодної копійки з держбюджету, підприємство обслуговує себе власноруч.

– Ми часто чуємо, що зарплата маленька і все погано. Тому у 2017 році була розроблена система заохочення листонош. Наприклад, пункт 12, якщо листоноша вчасно виконав свою роботу, він отримує 4 гривні. У минулому році Полтавська область наторгувала на 26 млн гривень. І 7% від цієї суми –  1 570 000 гривень виплачено листоношам у вигляді премій. У мене в Хорольському районі є листоноша, який отримує 11 000 гривень, тому що він рахує гроші. Знає, що якщо  застрахувати комусь авто, то  можна отримати 20% від цієї суми. Керівники ВПЗ в Полтаві та Кременчуці заробляють від 8 000 гривень. Оператор на вікні від 5 000 гривень + бонуси, які вона сама собі напрацьовує. Продала коробку – отримала 4% від її вартості.

Що може зробити листоноша і отримати за це додаткові гроші:

Система заохочення листонош

Система заохочення листонош

За словами Андрія Рижова, існують випадки, коли людина каже: «Я хочу отримувати 0,3 ставки, мені головне, щоб моя трудова книжка десь лежала».

– І ці люди не хочуть заробляти більше, бо в нього 20 гусей, 5 свиней. Коли їм пропонуєш більше коштів – вони відмовляються, бо: «У мене тоді субсидія буде менша, податки». Тобто проблема з двох боків.

У 2017 році у Полтаві було скорочено 117 управлінських посад. Закрили, за словами директора, не операторів, не листонош, а тих, хто дублював функції, або виконував нехарактерні йому функції. За рахунок цього підняли зарплату.

Закриття відділень “Укрпошти”

За минулий 2017 рік закрилось 16 відділень. 

Андрій Рижов, очільник Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта»

Андрій Рижов, очільник Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта»

– Кількість відділень у Полтавському регіоні 610: 90 – міських, 520 – сільських. Полтавський регіон – найбільший по сільським відділенням зв’язку. Кількість комп’ютеризованих відділень – 70. Це всього 11% від загального числа. Чому раніше це не розвивалось, я поки не можу відповісти на це питання. Сільське відділення Укрпошти в середньому приносить збитки – 1663 гривні. У Полтавській області – це 2 900 грн. Минулий рік ми закінчили з мінусом у 29 млн гривень.

Бездумно закривати відділення поштового зв’язку (ВПЗ) ніхто не збирається:

– Ми переформатовуємо мережу. До травня місяця 2018 року комп’ютеризуємо 144 відділення. Ми вже закупили техніку. Усі відділення, які обслуговують більше 2000 жителів – будуть осучаснені.

Також ПАТ «Укрпошта» уклали договори з компаніями, які будуть надавати швидкісний інтернет. «Укртелеком» вже не підходить для виконання такого обсягу робіт.

Мережа Укрпошти у Полтавській області

Мережа Укрпошти у Полтавській області

Режим роботи відділень

– В села та населені пункти менше 100 жителів – доставка буде 1 раз в тиждень. Від 100 до 500 – 2 рази в тиждень. Від 500 – до 1200 – тричі, від 1200 – більше 4-5 раз. Є відділення, які працюють 6 раз в тиждень. Таким чином, ми реформуємо мережу. Це не бездумне закриття відділень. Наприклад, у Диканському районі село Стасі було ВПЗ з 5 працівниками та 4 дільницями доставки. Тоді 4 листоноші отримували 0, 5% від мінімальної заробітної плати. Коли їм запропонували змінити формат роботи, у них виросла кількість днів, які вони працюють з 4 до 5. Зараз у них зарплата більша, ніж мінімальна.

Перед зміною графіку роботи та доставки, спеціалісти «Укрпошти» намагаються враховувати потреби і можливості території, щоб вони не порушували строки і очікування жителів.

– Відділення будуть об’єднуватись. Будемо переглядати роботу. Наприклад, у Зіньківському районі (2017 рік) ми провели експеримент на три місяці, щоб зрозуміти як переформатувати роботу. Є варіант пересувного відділення. У Чернігові зараз стартує такий проект  по всій області. Також зараз відпрацьовуємо роботу з редакціями. Я буду їхати 20 квітня на зібрання директорів і поставлю там питання: чому ми змінюємо кожні три-чотири місяці графіки роботи.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради

Олександр Біленький, голова Полтавської облради

Олександр Біленький, голова Полтавської облради, наголосив, що наразі місцеві жителі та голови районних рад мають багато питань стосовно реорганізації Укрпошти:

– Добре було б покращити комунікацію з приводу ймовірного закриття відділень. Розказати, показати, де це планується, бо люди йдуть до нас з цими питаннями. Потрібно спілкуватися з керівниками органів місцевого самоврядування. Наразі мені дійсно цікаво, що державна структура кинула виклик приватникам, чого в принципі не бувало раніше.

Будівництво та ремонт

23 квітня починається будівництво нового Цеху обробки пошти в Полтаві:

Цех обробки пошти в Полтаві

Цех обробки пошти в Полтаві

 – Зараз Цех знаходиться на вокзалі Полтава-Київська. Він двоповерховий і має одне люкове вікно. До кінця року він передбачатиме одночасне розвантаження і погрузку 10 автомобілів: 5 магістральних і 5 обласних. Це допоможе листоношам не працювати вночі.

У цьому році по Полтаві з’являться 19 оновлених відділень, 11 з яких – у Полтаві, Кременчуці, інші – сільські.

Оновлені відділення "Укрпошти"

Оновлені відділення “Укрпошти”

– Останній ремонт в головній дирекції полтавської Укрпошти був у 1970 році. Тому вимагати, щоб усі відділення були ось такі – не можна. Полтавський регіон у цьому році отримав найбільше коштів на реконструкцію відділень, на будівництво нового цеху обробки пошти і на проведення косметичних ремонтів.

Оновлять автопарк підприємства. Зараз у Харкові вже капітально ремонтують 10 авто.

Безпека листонош

Раніше листоноші не мали бронежилетів, тому їх купили на кожного чоловіка. Також їм обмежили кількість грошей для доставки, щоб не було прецедентів. У 2017 році закупили партію балончиків для самозахисту з газом.

– Нацбанк дав дозвіл на встановлення терміналів для зняття коштів: Укрпошта випустить карти для пенсіонерів, які отримуватимуть гроші у відділенні. Інший варіант – якийсь великий банк виготовить карти, але отримувати кошти все одно доведеться у нас. У сільських відділеннях встановимо 162 термінали. Адже 41% пенсій у Полтавській області виплачується через Укрпошту.

Усі зазначені зміни у роботі, “Укрпошта” планує увести до кінця 2018 року.

23 жовтня 2018
22 жовтня 2018