Як у Полтаві незаконно утримували людей. Коментар постраждалого. Відео

Трибуна
2017-08-12
3

11 серпня працівники органів прокуратури Полтавщини у реабілітаційному центрі «Волна» виявили 21 особу, котрих тримали на території незаконно, обмежуючи особисту свободу. Ми поспілкувалися з одним із постраждалих, який є громадянином США.

Як у Полтаві незаконно утримували людей. Коментар постраждалого. Відео

Як у Полтаві незаконно утримували людей. Коментар постраждалого. Відео

2 червня 2017 року чоловік прибув із США в Україну разом із дружиною та дитиною. Мета приїзду: отримати лікування від наркозалежності.

– 9 червня я подзвонив в реабілітаційний центр «Волна».Не знаю з ким я розмовляв, але мені сказали під’їхати на конкретну адресу. За вказаною адресою на нас чекав хлопець, який провів нас у центр. Ми заповнили документи, я їх розпитував про особливості лікування, – розповідає потерпілий.

Чоловік одразу запитав чи можна у цьому місці палити, на що йому відповіли позитивно.

– Я взяв із собою блок сигарет. Через три дні мені оголосили, що я палити не можу. Згодом на всі мої прохання реагували жорстко або взагалі ігнорували.

Через тиждень чоловік просив, щоб його випустили із реабілітаційного центру. Зв’язок з рідними був. Та коли постраждалому телефонувала дружина робітники центру завжди були присутні при цьому і координували всю розмову.

– Якщо я жалівся, то одразу відбирався телефон. Маніпулювали і моєю дружиною. Ціль у них була зрозуміла: не моє здоров’я і реабілітація, а заробіток грошей.

Як у Полтаві незаконно утримували людей. Коментар постраждалого. Відео

Як у Полтаві незаконно утримували людей. Коментар постраждалого. Відео

Через деякий час чоловіка провокували на агресію, виводили на емоції. Якщо він виходив із себе, то змушували просто стояти 2-3 дні.

– Якщо я відмовлявся це робити, то тоді уся моя група стояла разом зі мною.

Чоловік застерігає усіх матерів та людей, які планують віддати когось на лікування до таких центрів:

– Я розумію, що у вас серйозна проблема, розумію через, що ви проходите. Моя мати через це проходила. Але ви повинні зрозуміти, що ця проблема спільна. Адже це хвороба. І такі методи лікування неефективні, а викличуть тільки зворотній ефект. Тоді доведеться ще більше платити, або ваша дитина може взагалі померти.

Олена Чикурова, керівник Центру адаптації для бездомних та осіб, звільнених із місць позбавлення волі БО «Світло надії» пояснила, як не стати жертвою примусового утримування під час лікування та на що звернути увагу при виборі центру:

– У першу чергу треба промоніторити центри, які для вас підходять: закриті, відкриті. Перед тим, як заплатити кошти і лягти лікуватися у цей центр потрібно декілька разів зустрітись із керівництвом. Вони вам мають пояснити, які програми використовуються у центрі. Ця інформація повинна бути доступною в Інтернеті й інших ресурсах. Важливо також читати відгуки.

Олена Чикурова наголошує, що гарна вивіска і красиво прописані послуги – це не показник того, що вас там вилікують. Ні в якому разі не передавайте документи, які підтверджують вашу особу.

На сьогодні власники відмовляються повертати документи чоловіка, гроші, його особисті речі. Подальші дії вирішуватиме суд.

Детальніше про історію постраждалого дивіться у відео «Трибуни»:

Над матеріалом працювали: Лілія Войцехівська та Дмитро Чикуров

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Згідний з Анною. Цих наріків та алкашів треба так пресувати, що б навіть в сторону наркоти не дивилися. А то зробили лояльне і демократичне суспільство, що скоро з хати будемо боятися вийти. Поліція нічого не має права зробити, а чого від наріка чекати, який дози хоче – невідомо.

2018-06-20
Антон
Відповіcти
0

Хотите убрать конкурентов!!!!!!уже почти во всех странах метадон запрещен!!!! Неужели не нажились еще до сих пор на несчастье других!!!!Жизнь бумеранг!!!все возвращается!!!!Елена!!!!!Дмитрий!!!!!И компания вся ваша!!!!Только разочаровани ……. слушать все это.Думала о вас лучше!!!!!

2017-08-13
Елеонора
Відповіcти
0

Що це за відео? Чиє це замовлення? Вам немає чим займатись в наш час, в нашій країні?
Я особисто ДЯКУЮ РЦ “Волна”, бо це перший реабілітаційний Центр , перебування в якому дало РЕЗУЛЬТАТ. Воно приходило реабілітацію в США? А чому ти сюди приїхало? Унітаз ти не можеш помити? А хто за тебе це повинен робити?
А чому ця “Гюльчетай” не відкриває обличчя? Як же дістали всі ці фейки…

2017-08-12
Анна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: