Як у Полтаві буде працювати програма «Сучасна медична діагностика»

Трибуна
2018-12-21
2

21 грудня на позачерговій двадцятій сесії Полтавської міської ради, депутати проголосували за прийняття цільової Програми «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік. 

Як у Полтаві буде працювати Програма "Сучасної медичної діагностики"

Як у Полтаві буде працювати Програма «Сучасної медичної діагностики»

Концепцію Програми обговорювали на профільній та бюджетній комісії. Розробником програми є Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Загальний обсяг фінансування на 2019 рік — 12 000 000 гривень. Фінансування програми здійснюється у межах видатків, що передбачені у місцевому бюджеті на охорону здоров’я міста у наступному році.

Мета: замовлення міськими лікарнями, поліклініками послуг з медичного обстеження для населення міста з використанням високотехнологічного медичного обладнання, яке відсутнє в підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах міста, а саме: магніторезонансна томографія, комп’ютерна томографія.

Кошти надаватимуть наступним закладам:

1-а міська клінічна лікарня – 1 860 000 гривень.

2-а міська клінічна лікарня – 1 350 000 гривень.

3-я міська клінічна лікарня – 3 800 000 гривень.

4-а міська клінічна лікарня – 2 600 000 гривень.

5-а міська клінічна лікарня – 600 000 гривень.

Дитяча міська клінічна лікарня – 450 000 гривень.

Міський клінічний пологовий будинок – 40 000 гривень.

3-а міська клінічна поліклініка – 1 300 000 гривень.

Суми були пораховані з історії хвороб пацієнтів за 2017-2018 роки, які зверталися за дорогою діагностикою.

Андрій Матковський, керівник фракції «БПП «Солідарність»

Андрій Матковський, керівник фракції «БПП «Солідарність»

Андрій Матковський, керівник фракції «БПП «Солідарність», пояснив, яким чином будуть контролювати процес надання талонів на діагностику:

 – Є історія хвороби і є люди. Ми можемо все проконтролювати у випадках, коли людина була записана, а фактично її там не було. Гарантією недопущення корупційних схем є впровадження електронних медичних карток. Більше того, необхідно проводити звірку – скільки людей прийшло, отримало послуги та скільки було направлень.

На засіданні комісії з питань економічної політики Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради,  повідомив наступне:

– Домовилися, що за перший квартал Андрій Матковський надасть звіт. Щоб ми бачили, по яким лікарням більше пацієнтів цього потребують, по яким менше. До того ж ми закупимо комп’ютери, щоб лікарі мали змогу вести електронну карту пацієнта і фіксувати видачу талона. Тому грубо кажучи на 1-10 березня будемо мати перший результат за квартал.

Олександр Шамота зазначає, що зараз є сучасне обладнання, але в більшості випадків воно знаходиться в приватних лікарнях. Тому буде проведений конкурс і на підставі результатів визначено переможців-підприємців, які мають відповідне обладнання. 

Тому якщо міська цільова Програма «Сучасної медичної діагностики» запрацює в нашому місті, кожен пацієнт зможе отримати талон від лікаря на сучасну діагностику і не сплачувати за цю дороговартісну процедуру.

Автори: Лілія Войцехівська, Владислав Башук

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

В багатьох лікарнях ще й ремонт не завадить.

2018-12-21
Віола
Відповіcти
0

А чого тільки третя поліклініка в цьому списку?

2018-12-21
Альона
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: