Як у Полтаві буде працювати програма «Сучасна медична діагностика»
21 грудня на позачерговій двадцятій сесії Полтавської міської ради, депутати проголосували за прийняття цільової Програми «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік.

Як у Полтаві буде працювати Програма «Сучасної медичної діагностики»
Концепцію Програми обговорювали на профільній та бюджетній комісії. Розробником програми є Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради.
Загальний обсяг фінансування на 2019 рік — 12 000 000 гривень. Фінансування програми здійснюється у межах видатків, що передбачені у місцевому бюджеті на охорону здоров’я міста у наступному році.
Мета: замовлення міськими лікарнями, поліклініками послуг з медичного обстеження для населення міста з використанням високотехнологічного медичного обладнання, яке відсутнє в підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах міста, а саме: магніторезонансна томографія, комп’ютерна томографія.
Кошти надаватимуть наступним закладам:
1-а міська клінічна лікарня – 1 860 000 гривень.
2-а міська клінічна лікарня – 1 350 000 гривень.
3-я міська клінічна лікарня – 3 800 000 гривень.
4-а міська клінічна лікарня – 2 600 000 гривень.
5-а міська клінічна лікарня – 600 000 гривень.
Дитяча міська клінічна лікарня – 450 000 гривень.
Міський клінічний пологовий будинок – 40 000 гривень.
3-а міська клінічна поліклініка – 1 300 000 гривень.
Суми були пораховані з історії хвороб пацієнтів за 2017-2018 роки, які зверталися за дорогою діагностикою.

Андрій Матковський, керівник фракції «БПП «Солідарність»
Андрій Матковський, керівник фракції «БПП «Солідарність», пояснив, яким чином будуть контролювати процес надання талонів на діагностику:
– Є історія хвороби і є люди. Ми можемо все проконтролювати у випадках, коли людина була записана, а фактично її там не було. Гарантією недопущення корупційних схем є впровадження електронних медичних карток. Більше того, необхідно проводити звірку – скільки людей прийшло, отримало послуги та скільки було направлень.
На засіданні комісії з питань економічної політики Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради, повідомив наступне:
– Домовилися, що за перший квартал Андрій Матковський надасть звіт. Щоб ми бачили, по яким лікарням більше пацієнтів цього потребують, по яким менше. До того ж ми закупимо комп’ютери, щоб лікарі мали змогу вести електронну карту пацієнта і фіксувати видачу талона. Тому грубо кажучи на 1-10 березня будемо мати перший результат за квартал.
Олександр Шамота зазначає, що зараз є сучасне обладнання, але в більшості випадків воно знаходиться в приватних лікарнях. Тому буде проведений конкурс і на підставі результатів визначено переможців-підприємців, які мають відповідне обладнання.
Тому якщо міська цільова Програма «Сучасної медичної діагностики» запрацює в нашому місті, кожен пацієнт зможе отримати талон від лікаря на сучасну діагностику і не сплачувати за цю дороговартісну процедуру.
Автори: Лілія Войцехівська, Владислав Башук
Обкладинка: Тетяна Домненко
2 Коментарі
В багатьох лікарнях ще й ремонт не завадить.
А чого тільки третя поліклініка в цьому списку?