Як це працює: закордонний паспорт

Можливість поїздки за кордон уже давно перестала дивувати наших громадян, але далеко не кожен нею скористався. І поки вся Україна трепетно чекає безвізу з Євросоюзом, «Трибуна» розповість, як отримати закордонний паспорт.

Коротко порядок отримання цього документа можна проілюструвати схемою: Особа – Звернення до Державної міграційної служби – Очікування відповідного строку – Отримання закородонного паспорту.

Як це працює: закордонний паспорт

Як це працює: закордонний паспорт

Порядок видачі закордонного паспорту регулюється Постановою Кабміну від 7 травня 2014 р. № 152.

Згідно з нею, Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну.

З 1 січня 2015 р. почалася видача закордонних паспортів з безконтактним чіпом, а починаючи з 20 грудня 2016 року припиняється видача паспортів без нього. Ті паспорти, що видані до цієї дати, продовжують бути чинними до спливу строку своєї дії.

До безконтактного електронного носія вноситься:

 • інформація, що міститься на сторінці даних паспорту;
 • додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів);
 • біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи (з 14 років), відцифровані відбитки пальців рук (з 12 років);
 • дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії.
Що таке закордонний паспорт?

Що таке закордонний паспорт?

Для оформлення закордонного паспорту можна звернутися до будь-якого підрозділу ДМС, що має можливість оформлення закордонного паспорту, незалежно від місця проживання особи.

Треба подати такі документи:

 • заяву-анкету;
 • паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);
 • довідку про присвоєння ІПН (для осіб, що досягли 18 років);
 • свідоцтво про народження (для осіб, що не досягли 14-річного віку);
 • документи з відміткою банку про здійснення відповідних платежів або оригінал і копію документа про звільнення від них.

У разі оформлення паспорту особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Для оформлення паспорту для виїзду за кордон особі, що не досягла 16 років та проживає з одним із батьків, додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:

 • свідоцтва про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батьків, відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Які документи потрібні для оформлення?

Які документи потрібні для оформлення?

Закордонний паспорт неможливо оформити безкоштовно. Строки та вартість отримання закордонного паспорту такі:

 • 20 робочих днів – 557 гривень;
 • 7 робочих днів – 810 гривень;
 • 3 робочі дні (у передбачених законом випадках) – 810 гривень.

Протягом 3 днів документи можна оформити у випадку, якщо поїздка пов’язана з терміновим лікуванням від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.

Ціну оформлення складають вартість бланка паспорту (304 гривні) та вартість адміністративної послуги – 253 гривні (подвоюється у випадку термінового оформлення).

У разі виїзду на постійне місце проживання, строк розгляду заяви становить 3 місяці. У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини-громадянина України паспорт оформляється в строк до 10 робочих днів.

PASPORT4

Строк дії закордонного паспорту для осіб до 16 років – 4 роки, а для осіб, що старші 16 років – 10 років з дня видачі.

Які строки дії закордонного паспорту?

Які строки дії закордонного паспорту?

Щоправда, не всі можуть отримати закордонний паспорт. Підстави для відмови у видачі закордонного паспорту можна переглянути в інфографіці:

Які підстави для відмови у видачі закордонного паспорту?

Які підстави для відмови у видачі закордонного паспорту?

Викладена вище інформація підсумовує: у процедурі отримання закордонного паспорту немає нічого складного. Набагато більше складнощів можуть виникнути при отриманні віз перед поїздкою. Та все ж сподіватимемося, що найближчим часом і ці проблеми будуть вирішені.

Нагадуємо, що в минулому матеріалі рубрики «Як це працює» можна прочитати про процедуру спадкування.

Інфографіка: Рузанна Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: