Як соціальні мережі впливають на психічне здоров’я людини

Соціальні мережі все-таки шкодять здоров’ю, а Instagram, зокрема, має найбільш негативний вплив на психіку. Дослідження показують, що кількість віртуальних друзів не підтверджує нашу соціалізованість і готовність спілкуватися. А у деяких випадках навпаки – впливає на відчуття самотності в реальному житті, зазначає в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в Facebook.

Вона зазначила, що існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами: додатковий стрес, підвищення почуття тривоги, погіршення настрою і навіть депресія. Це може мати негативні наслідки. Зокрема, розвиток залежності, зниження самооцінки і порушення сну.

За її словами, Instagram пов’язаний і зі страхом втрачених можливостей (відчуттям, що потрібно завжди залишатися на зв’язку, щоб нічого не пропустити і щось не сталося без вашої участі). До того ж, підлітки досить сильно стурбовані тим, скільки лайків отримають їхні фото.

– З сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але щодо психічного здоров’я можна стверджувати впевнено – спілкування в реальному житті, підтримка і відчуття близькості оффлайн мають набагато більше переваг, – підсумувала Уляна Супрун.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я заявила, що іноді важливо і корисно бути поза зоною досяжності. Тому намагайтеся балансувати час, який ви проводите в соціальних мережах і телефонах.

Зараз соцмережа Instagram тестує нову функцію, завдяки якій від аудиторії можна буде приховати кількість лайків під постом. Замість загальної кількості показуватимуть кількох людей, які вподобали світлину, і напис «та інші».

«Ми хочемо, щоб ваші підписники зосереджувалися на тому, що ви поширюєте, а не на тому, скільки лайків отримує пост. Протягом тестування лише особа, яка поділилася світлиною, бачитиме загальну кількість вподобань», – повідомляє Instagram у додатку.

Зміни випливають із переконання, що подібні лічильники погано впливають на ментальне здоров’я користувачів та спонукають людей втрапляти у небезпечні ситуації заради великої кількості лайків.

Залишити відповідь
Коментувати

7 Коментарі

Як ми раніше жили без телефонів і соц мереж,цікаво було зустрічатися воочію)

2019-05-02
Тома
Відповіcти
0

Соцмережі шкідливі тим,що забирають багато часу.Сів на пару хвилин, а встав увечері.

2019-05-02
Руся
Відповіcти
0

По народному – залип))))

2019-05-02
Фігаро
0

Як на це можна аж так реагувать, оце ще лайки будуть строїть мою жизнь))))Та зараз!!!))

2019-05-02
Вікторія
Відповіcти
0

Манту можна мочить, в інстаграмі не можна сидіть. Реформа діє!

2019-05-02
Олег
Відповіcти
2

А я й так знала,шо Супрун крута!

2019-05-02
Супрун(однофаміліца)
0

Сколько лайков должен набрать мой коммент, чтобы я была довольна и моя психика целой?

2019-05-02
Оля
Відповіcти
3

Останні новини:

Читайте також: