Як розглядаються петиції у Полтавській області: очікування VS реальність

Трибуна
2019-06-30
4

Юристи дослідили порядок подання, оприлюднення та розгляду петицій у чотирьох органах місцевого самоврядування Полтавщини.

Всеукраїнська коаліція «Прозорі ради» проаналізувала рівень подання та оприлюднення петицій у Полтавській, Кременчуцькій і Миргородській міських радах та Полтавській облраді.

Юристи відмітили, що на офіційному сайті кожного органу місцевого самоврядування є згадка про електронні петиції. Однак, у Миргородській міській та Полтавській обласній радах процедура реєстрації для участі в голосуванні та для створення власної петиції суттєво ускладнена необхідністю ідентифікації через банківські системи ідентифікації або електронно-цифровий підпис (ЕЦП), а в Кременчуцькій міськраді — через систему Bankid або ЕЦП. Натомість, у Полтавській міській раді ця процедура не ускладнена, про що свідчить найбільша кількість підтриманих петицій серед досліджуваних сайтів органів місцевого самоврядування.

Кожен із жителів Полтавської області має можливість ознайомитися з петиціями, які набрали необхідну кількість голосів для розгляду. Проте, вони не можуть підписатися на розсилку новин жодного сайту органів місцевого самоврядування, які потрапили в коло дослідження.

На усі петиції, що були подані до Полтавської міської ради та набрали необхідну кількість підписів, відсутні відповіді у зазначеному розділі на офіційному сайті. У Миргородській та Кременчуцькій міських радах навпаки: на усі петиції, що набрали необхідну кількість, є опубліковані відповіді на сайті. Натомість у Полтавській облраді жодна петиція не була підтримана необхідною кількістю голосів.

«Є чіткі вимоги закону до порядку розгляду електронних петицій. Зокрема, якщо петиція в установлений термін не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, вона розглядається як звернення громадян. У разі, якщо петиція все ж таки набрала необхідну кількість підписів в установлений термін, то, по-перше, на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування оприлюднюється інформація про початок її розгляду. По-друге, про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті головою відповідної місцевої ради. Крім того, відповідь на електронну петицію, не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду, оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована», — повідомив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Для ефективнішого використання такого інструменту громадського контролю, як електронна петиція, юристи порадили запровадити практику розгляду всіх підтриманих петицій в строки, визначені чинним законодавством, з подальшим оприлюдненням результатів на офіційних сайтах.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Петиції зараз стали дуже популярними, просять всяке,але є і справді важливе і жалко ,що так лекгко подать, зібрать підписаи і не знать чим це скінчилося. Треба шось робить

2019-06-30
Оксана
Відповіcти
0

“…запровадити практику розгляду всіх підтриманих петицій в строки визначені чинним законодавством з подальшим оприлюдненням результатів на офіційних сайтах…” – а шо раніше сроків не було, того все й так робиться?

2019-06-30
Дарина
Відповіcти
0

От завжди хотілося узнать результат петицій,що зібрали підписи. Де?

2019-06-30
Віктор
Відповіcти
0

Знову Миргород і Кременчук нас опереджає,а це ж так не складно наладить систему,щоб все працювало відповідно вимогю і для зручності людей.

2019-06-30
Рита
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: