Як проходить процес реформування роботи “Укрпошти” у Полтавській області

1

Очільник Полтавської дирекції ПАТ “Укрпошта” розповів про результати реформи та найближчі зміни, які планують у роботі підприємства.

Андрій Рижов, очільник Полтавської дирекції ПАТ “Укрпошта”, розповів, що вже вдалося зробити та що планують встигнути до кінця 2018 року:

– Усі кошти, які ми заробляємо, витрачаємо на підприємство. Ми не отримуємо дотацій з бюджету України. Сьогодні наше завдання — побудувати сучасну систему, відбудувати інфраструктуру, надавати фінансові послуги для всіх громадян України. Бо є села, де нема інтернету чи не всі ним можуть користуватися.

Зарплати працівників «Укрпошти»

У 2017 році компанія розробила систему заохочення листонош. Тобто, якщо листоноша виконає будь-яку послугу зі списку, він отримує відсоток — премію. Наприклад: якщо вчасно виконав свою роботу, він отримує 4 гривні.

– Хто хоче працювати — заробляє досить гарні кошти. Загальна сума преміальних наразі — 1 920 000 гривень. Їх заробляють ті, хто знає, як це робити. Наприклад, листоноша може страхувати автомобіль, продавати різні товари представлені в нашому каталозі. Козельщинський листоноша отримує до 5 000 гривень. У Хорольському районі працює одна з найкращих листонош України, яка отримує 10 000-12 000 гривень. 

Реформа Укрпошти

Реформа Укрпошти

Андрій Рижов наводить в приклад результативного реформування Диканський район, село Стасі. У ньому був один начальник відділення і 4 листоноші, які працювали по 0,5 ставки.

– Коли ми повідомили листоношам, що кожен з них може працювати на одиницю, вони погодились. І тепер замість 4 доставних дільниць — дві, але листоноші при цьому зароблять від 4 000 і вище. Тобто залишились люди, які готові працювати, а не просто зацікавлені в тому, щоб їх трудова книжка десь лежала.  Бо якщо працівник зареєстрований на 0,3 ставки, то підприємство сплачує за нього податки, наче він працює на повну ставку. Тому, звичайно, краще, коли людина працює на повну зайнятість, при цьому отримує більшу зарплату, а підприємство має економію від сплати менших податків.

Також ми перевірили чутки листонош стосовно того, що коли не виконана норма продажу товарів, їх роздають між колективом та вираховують ціну даних продуктів із заробітної плати:

– Мій телефон є у кожного керівника та листоноші ВПЗ. Я особисто вирішую проблеми такого типу. Хочу зазначити, що стосовно даної проблеми до мене не було жодного дзвінка. У Ковалівці навпаки дзвонять і кажуть давати додаткові продукти на продаж. Є чітка вказівка: товар, який поставлений на ВПЗ, якщо він не продається і до кінця строку його реалізації залишається місяць, то начальник ВПЗ вертає по накладній усе на центральний склад. Якщо цього не відбувається: а) продав і залишив собі на безпроцентній основі, є в нас і такі випадки; б) просто не слідкує за виконанням роботи ВПЗ. Тому якщо є проблема, то людина може зателефонувати мені і вирішити це питання.

Андрій Рижов, очільник Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта»

Андрій Рижов, очільник Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта»

Скорочення працівників

У 2017 році у Полтаві скоротили 117 управлінських посад, за 2018 рік — 167. Скоротили, за словами директора, не операторів, не листонош, а тих, хто дублював або виконував нехарактерні йому функції. Це заступники, помічники та ті, хто майже не працював.

– Ми пропонували їм інші посади, хтось погодився, хтось ні. Ми державна компанія, тому звільняємо відповідно до законодавства України. У нас великий потік трудових кадрів, тому тих, кого скоротили, замінили 100% новими людьми.

Молодь і “Укрпошта”

Середній вік працівників у Полтавській дирекції — 47 років. Багато молоді, за словами Андрія Рижова, прийшло на сортувальний цех, тому що там є можливість працювати позмінно — три дні працюєш, один день вдома. Чим більше зробив, тим більше отримав — від 7 000 гривень, звичайно, є ті, хто заробляє мінімально — залежить від особистого бажання.

– Також у нас є керівники ВПЗ від 30-35 років. Це ті хто розуміє, що треба змінюватись і щось робити. Молоде покоління приходить після університету працювати оператором. Звичайно, наразі ми дуже потребуємо нових відповідальних працівників.

Будівництво 

 – У січні ми повністю відремонтували дільницю “Укрпошти” в Кременчуці, побудували пандус. Тепер Кременчук займає 1 місце по швидкості сортування в Україні. Також реконструювали підйомники, що дозволило прискорити сортування відправлень.

Зараз у Полтаві, по вулиці Європейській, 151-А, будують новий цех обробки пошти (1500 м²). Це буде одноповерхова будівля, яку зведуть у вересні-початок жовтня.

Сортувальний цех Полтава

Сортувальний цех Полтава

У цьому році буде капітально відремонтовано 3 відділення. Інші 19 отримають поточні ремонтні роботи та новий дизайн приміщення. Перше на черзі — 14, що на вулиці Соборності. Ремонт почнуть вже у серпні.

– Ми плануємо до кінця року відкрити інклюзивне відділення у центрі міста. На головний поштамт практично не потрапити. Це історична будівля, тому там неможливо побудувати пандус. Ми вирішили, що поруч, на вулиці Пушкіна, 43, збудуємо нове відділення. Проектні роботи вже ведуться і до кінця листопада ми його повністю відкриємо. Усього на ремонті роботи по різним об’єктам в нас є більше мільйона гривень. Про закриття чи припинення роботи відділень в районі чи області не може йти мови.

Варто зазначити, що керівництво Полтавської дирекції “Укрпошти” виконало свою обіцянку стосовно комп’ютеризації відділень. Тоді прогнозували 144 таких приміщення. Найбільш комп’ютеризоване — Кременчуцьке. ВПЗ з населенням 2000+ отримають також техніку.

Мережа Укрпошти у Полтавській області

Мережа Укрпошти у Полтавській області

Закриття поштових відділень

За словами Андрія Рижова, відділення №20 (вул. Соборності 6) закрили, бо будівля аварійна, до того ж це комунальна власність міста, тому компанія її не може ремонтувати.

Ремонт запланований: відділення № 14 (вул. Соборності 77), № 40 (вул. Героїв Сталінграду) і № 7 (Маршала Бірюзова, 60).

Відділення №3, яке знаходиться поруч з аграрною академією (вул. Сковороди, 1/3) наразі тимчасово зачинено. Причина: пошук нового керівника. Його працівники переведені до центрального відділення.

Усього в Полтаві працює 23 відділення із 25, які були раніше. ВПЗ№ 11 перенесуть на Пушкіна, 43, саме там буде інклюзивне відділення.

Також Андрій Рижов розповів, чому замість кіосків “Укрпошти” з’являються тютюнові:

– Стосовно кіоску, який розташовувався поряд з головним відділенням у центрі міста. Ми подавали на сесію пропозицію про продовження оренди, але нам відмовили, а от приватному підприємцю, який поставив там кіоск з тютюном дали дозвіл.

“Укрпошта” на авто

В області планують закрити 34 поштових відділення. Тому якщо в районі не буде пошти, то її замінить точка присутності. Керівництво полтавської дирекції вже переговорило з деякими головами ОТГ і вирішили, що у визначене місце буде приїжджати машина і листоноша. Також в сільській раді чи адміністрації буде виділена кімната, де листоноша надаватиме послуги. Переговори по визначенню таких мобільних точок триватимуть у районах з 16 серпня по 26 вересня.

– Та є ОТГ, голови яких кажуть: проблеми пошти нас хвилюють в останню чергу, а як ви будете розносити пенсії — це ваші проблеми, — розповідає Андрій Рижов.

Мобільна точка присутності

Мобільна точка присутності

Перша за роки незалежності України філателістична виставка

Петро Порошенко підписав Указ “Про відзначення 100-річчя перших поштових марок України”. Першу випустили в 1918 році. У жовтні буде велика виставка у Полтавському Краєзнавчому музеї, де відвідувачам представлять цю марку, яку привезуть з Києва. Це буде перша виставка філателістів за весь період незалежності України, а пройде вона саме у Полтаві.

Корисні послуги від “Укрпошти”

“SmartBox” — це можливість придбання коробки, за яку платите сталу ціну, але не сплачуєте за вагу, відстань. Найбільший такий пакунок коштує 45 гривень. Доставка 1-2 дні. З поштового відділення їх забирають двічі на день.

Також у відділеннях, які працюють до 20.00, після 19.00 діють знижки до 30% на всі послуги “Укрпошти”. 

Окрім цього ви можете замовити власну марку з фото, яку згодом наклеїте на лист і відправите адресату. Коштує такий блок з 9 марок — 144 гривні. Робиться усе це протягом трьох днів.

Про першу частину реформування “Укрпошти” можете прочитати за посиланням. 

15 серпня 2018
14 серпня 2018