Як проголосувати вдома – ГТУЮ

Трибуна
2019-04-11
4

Наближається другий етап чергових виборів Президента України. Кожен громадянин, який не здатний самостійно пересуватися, має право проголосувати не на дільниці, а за місцем перебування.

Як проголосовати вдома - ГТУЮ

Як проголосовати вдома – ГТУЮ

Про це у списку виборців повинна бути окрема помітка «НСП» – не здатний самостійно пересуватися.

Для того, щоб у списку виборців з`явилася відмітка «НСП», необхідно звернутися до дільничної виборчої комісії із заявою та медичною довідкою про стан здоров`я. Особа, яка тимчасово не здатна пересуватися самостійно, повинна власноруч написати заяву з проханням забезпечити їй голосування за місцем перебування та надіслати заяву поштою чи передати через інших осіб. ДВК за своїм рішенням, на підставі поданих документів, може включити таку особу до витягу зі списку виборців і надати їй можливість проголосувати за місцем перебування.

Щоб перевірити наявність у списку виборців позначки «НСП», необхідно звернутися до дільничної виборчої комісії за місцем проживання чи відділу ведення Державного реєстру виборців та ознайомитися зі списком. Якщо виборець сам не може, то перевірити такі відомості можуть його рідні, близькі, знайомі, сусіди.

У запрошенні на вибори має бути вказано «У зв’язку з наявністю у списку виборців стосовно Вас відмітки про постійну нездатність пересуватися самостійно повідомляємо, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування».

Члени ДВК зобов’язані перевірити факт тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися. У разі непідтвердження даних комісія ухвалює рішення про відмову надати виборцю можливість голосувати за місцем перебування.

Виборці, котрі голосують вдома, зобов’язані допустити у відповідне приміщення членів ДВК, офіційних спостерігачів, кандидатів чи їхніх довірених осіб, інших осіб, які вправі бути присутніми під час голосування на дільниці. Інакше виборцям не дадуть можливості проголосувати.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

А скільки в такий спосіб проголосувало у першому турі?

2019-04-11
Даша
Відповіcти
0

Під видом членів ДВК можуть прийти вори і скористаться возможностью.

2019-04-11
Петька
Відповіcти
0

а дома ж можна підмахлювати голос, чи та бабця баче де ставить птичку?

2019-04-11
Ігор
Відповіcти
0

Така послуга дуже зручна. Всі можуть проголосувати, але не всі- дійти до дільниці.

2019-04-11
Інна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: