Як працюватиме у Полтаві автоматизована система плати за проїзд (ВІДЕО)

1

На сайті міськради опублікували проект рішення “Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті м.Полтава”. Ми поцікавилися особливостями такого нововведення, його наслідками та готовності міста впроваджувати таку систему.

Як працюватиме у Полтаві автоматизована система плати за проїзд (ВІДЕО)

Як працюватиме у Полтаві автоматизована система плати за проїзд (ВІДЕО)

Автоматизовану систему обліку оплати проїзду (АСООП) планують впровадити в автобусах, тролейбусах незалежно від форм власності. Така система вже працює в деяких містах України в комунальному транспорті, але у Полтаві хочуть спробувати ввести автоматизацію в усьому громадському транспорті.

З чого почнуться зміни?

За словами Юрія Сябро, керівника відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавської міської ради, планується провести конкурс та визначити організацію, яка візьме на себе встановлення необхідного обладнання та введення його в дію:

 – Проведемо конкурс особи уповноваженої здійснювати справляння плати за транспортні послуги, тобто визначимо організацію, фірму, підприємство чи юридичну особу, яка візьме на себе обов’язки встановлення та обслуговування даної системи –  валідаторів, які можуть бути: стаціонарні, переносні (матимуть водій та кондуктор), а також вуличні-стаціонарні, які, можливо, вдасться зробити на зупинках. Щоб людина, яка приїхала з іншого міста, мала можливість придбати електронний квиток різними способами.

Юрій Сябро також наголосив, що даний проект  ще буде доопрацьовуватись, врахуються побажання, звернення, прохання громадян та досвід інших міст України, де така система працює.

Зазначимо, що 31 січня відбудеться публічне обговорення даного проекту рішення.

Юрій Сябро,начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку (фото: (www.rada-poltava.gov.ua )

Юрій Сябро,начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку (фото: (www.rada-poltava.gov.ua )

Яку вигоду отримають перевізники?

– Перевізники будуть бачити реальну кількість перевезених пасажирів. Будь то людина, яка користується пільгами або людина, яка оплачує проїзд повністю, забов’язана буде придбати електронний квиток. Тобто ви обираєте вид квитка, платите один раз і користуєтеся транспортом.

Види електронних квитків, їх придбання та поповнення:

Неперсоніфікований ЕК (НЕК) – встановленої форми картка, дійсна з моменту придбання, не містить персональних даних пасажира, можна придбати у пунктах продажу/поповнення.

Персоніфікований ЕК (ПЕК) – встановленої форми картка, дійсна з моменту придбання, містить персональні дані пасажира, виготовляється на основі пакету визначених документів та згоди особи на збір, обробку та використання персональних даних.

На міському пасажирському транспорті будуть діяти різні тарифні пакети ЕК, які містять різну кількість передплачених транспортних послуг, вартість та інші переваги користування ними.

Тарифні пакети ЕК можуть бути:

а) з обмеженням по терміну дії (тижневий, місячний, річний) (на рахунку знаходиться і списується час);

б) на визначену кількість поїздок (на рахунку знаходяться і списуються поїздки);

в)  вільний гаманець (на рахунку знаходяться і списуються гроші);

г) пільговий, учнівський, студентський (на рахунку знаходиться і списується час).

Полтавський міськвиконком може затвердити автоматизовану систему оплати за проїзд в пасажирському транспорті

Полтавський міськвиконком може затвердити автоматизовану систему оплати за проїзд в пасажирському транспорті

Яку вигоду отримає фірма, яка буде встановлювати електронну систему в транспорті?

– Це буде прописуватись у подальшому. Я думаю, що за свою роботу вона, звичайно, має отримувати якусь фінансову вигоду.

Хто фінанасує?

– На цей проект гроші з міського бюджету не виділялись. Це розробляється на основі інвестицій. Наприклад, зараз допомогу надає німецька фірма.

Чи доплачуватимуть кондукторам за додаткові обов’язки (здійснювати контроль за оплатою проїзду, реєстрацією проїзду, слідкувати за обмеженням перевезення багажу)?

– Обов’язки кондукторів та їх оплата праці буде залежати від підприємства перевізника. Тобто, якщо перевізник вирішить доплачувати, то заробітна плата людини зросте.

Читайте також: Полтавський міськвиконком може затвердити автоматизовану систему оплати за проїзд в пасажирському транспорті

Чи довго в транспорті Полтави будуть працювати кондуктори?

– У проекті планується, що кондуктор буде лише певний час, тобто до тих пір поки люди не звикнуть, що за проїзд необхідно платити електронним квитком. Це також  допоможе пенсіонерам, які довше звикають до сучасних нововведень. А потім обов’язки кондуктора перейдуть до контролера.

Який час на впровадження автоматизованої системи у Полтаві?

– Неготовий зараз точно сказати. Тому що автоматизована система обліку оплати проїзду у нас діє лише в деяких містах України і лише в комунальному транспорті: Тернопіль, Львів, Вінниця, Житомир, Харків. А ми хочемо спробувати ввести цю систему повністю у громадському транспорті Полтави.

Детальніше про те, як працюватиме у Полтаві автоматизована система плати за проїзд та що думають про це мешканці міста, дивіться у відео Трибуни:

Відео: Сергій Чорномаз, Сергій Котелевець

19 липня 2018
18 липня 2018