Як пацієнт може змінити свій номер телефону, вказаний у декларації з лікарем

Декларація про вибір лікаря — це важливий документ, що підтверджує вільний вибір пацієнта та його бажання отримувати послуги первинної медичної допомоги саме в цього лікаря. Щоб пацієнт міг подати, а лікар —належним чином оформити декларацію, особу пацієнта потрібно підтвердити (автентифікувати). Це можна робити двома способами: за номером телефону (онлайн-метод автентифікації), або за документами (офлайн-метод автентифікації). Але іноді виникають ситуації, коли пацієнту потрібно змінити номер телефону в електронній системі охорони здоров’я, вказаний при поданні декларації.

Змінити свій номер телефону, вказаний у декларації з лікарем, стало простіше. Відтепер звернутися в НСЗУ можна через онлайн форму на сайті Служби (розділ Громадянам, підрозділ Користувачам ЕСОЗ).

При поданні декларації пацієнт для автентифікації може обрати підтвердження за номером телефону. Саме на цей номер людина буде отримувати повідомлення з номером та кодом підтвердження електронного рецепту на лікарські засоби за програмою “Доступні ліки”. Водночас, пацієнт пізніше може змінити номер телефону.

Як змінити номер телефону у декларації:

  • Зверніться до НСЗУ з запитом на зміну методу автентифікації. Відтепер це можна зробити за спрощеною процедурою — через онлайн-форму на сайті НСЗУ (розділ Громадянам, підрозділ Користувачам ЕСОЗ).
  • За поданим запитом пацієнта Національна служба здоров’я України змінює налаштування (скидає позначення методу аутентифікації в електронній системі охорони здоров’я) і з’являється можливість оновити номер телефону.
  • Протягом декількох днів після подання запиту чи пізніше прийдіть на прийом до свого лікаря та подайте нову декларацію з внесенням актуального номеру телефону пацієнта.

При виборі методу автентифікації за номером телефону в декларації в електронній системі охорони здоров’я робиться відповідна позначка, а в декларації вказується номер мобільного телефону пацієнта. Саме на цей номер приходить повідомлення з кодом для підтвердження того, що телефон належить особі, котра підписує декларацію. Саме цей номер буде використовуватися для отримання повідомлення з номером та кодом підтвердження електронного рецепту на лікарські засоби за програмою “Доступні ліки”.

Для більш детальної інформації щодо зміни методу автентифікації або припинення дії декларації звертайтесь до контакт-центру НСЗУ за коротким номером 16-77.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

І я б ніколи про це не подумала і якраз собиралася мінять номер,бо київстаром давно не пользуюсь.

2019-07-05
Галина
Відповіcти
0

Та да,без телефону далі ніяк,а якщо в людини взагалі немає телефону – тоді як?

2019-07-05
Люда
Відповіcти
0

От ,якшо чесно,то якби я змінювала телефлн, то про декларацію, я б даже не згадала,що там треба мінять. А воно он як.

2019-07-05
Оксана
Відповіcти
0

А це була така складна процедура? даже не задумувалася.

2019-07-05
Марія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: