Як отримати податкову знижку за користування іпотечним житлом

0

ДФС Полтавської області нагадує про отримання знижки за користування іпотечним житлом.

фото: 24tv.ua

фото: 24tv.ua

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом.

Включення відбувається, якщо у вас є в наяності:

– кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки;

– відповідеі платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом, прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів), а також довідку з банку про суму фактично сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом;

– паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали цих документів платнику податків потрібно зберігати протягом строку, достатнього для проведення податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.

Платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчислення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Декларацію про майновий стан і доходи платники податку подають до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік – до 31 грудня 2017 року. Право на отримання податкової знижки у 2017 році щодо витрат, понесених у 2016 році, на наступний рік не переноситься.

За матеріалами офіційного порталу ДФС у Полтавській області.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018