Як отримати допомогу при підвищенні температури, не викликаючи «швидку»

Підвищення температури не є причиною для виклику екстреної медичної допомоги. Однак це не означає, що при погіршенні стану здоров’я людина повинна залишитися без лікарського нагляду.

Біля півтори тисячі викликів на добу обслуговують бригади екстреної медичної допомоги на Полтавщині під час сезонних епідемій грипу та ГРВІ. Майже 500 із них – виклики на підвищення температури. Причому госпіталізацією закінчується лише біля 10%. Здебільшого пацієнти самі від неї відмовляються. Так, за минулу добу в області понад 400 разів викликали «швидку» до хворих з високою температурою, однак госпіталізували лише 38 осіб. Більшість із них – діти. Про це повідомили у статистичному відділі Центру екстреної медицини та медицини катастроф Полтавської області.

На прийомі у лікаря

На прийомі у лікаря

Медики нагадують: підвищення температури не належить до екстрених випадків та не є причиною для виклику «швидкої». Допоки лікарі обслуговують непрофільні виклики, без невідкладної допомоги залишаються люди, яким це іноді коштує життя.

У той же час, у святкові чи вихідні дні хворі не повинні залишатися без медичної допомоги. При підвищенні температури, якщо це сталося в неробочій день, вони, у першу чергу, можуть звернутися до Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які працюють у всіх районах міста. У суботу та неділю з 8 до 14 там ведуть прийом сімейні лікарі. Крім того, з 10 до 18 години, при потребі, чергового лікаря можна викликати додому за телефоном:

  • Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 – 66-80-44 (Київський район);
  • Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 – 68-17-58 (Шевченківський район);
  • Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 – 57-22-23 (Подільський район зона обслуговування поліклініки №2)

Дітей чергові педіатри приймають у дитячих поліклініках у суботу з 8 до 18, у цей же час можна викликати чергового лікаря додому:

  • у Київському районі – за тел.56-71-47;
  • у Шевченківському районі – за тел. 58-18-99 та 58-96-76;
  • у Подільському районі – за тел. 57-22-23.

Щоправда, недільного прийому для дітей немає. Однак це не значить, що у випадку погіршення здоров’я їм не допоможуть.

Дитина захворіла. Фото: Львівські новини

Дитина захворіла. Фото: Львівські новини

  • У неділю, святкові дні, а також, якщо потреба у лікарській допомозі виникла після зазначених годин, однак стан хворого не є невідкладним, її можна отримати в ургентних (чергових) відділеннях лікарень. Яка лікарня чи яке відділення чергує просто зараз, повідомить диспетчер за номером 103. Наприклад, якщо мова йде про дитину з температурою, то це може бути міська дитяча лікарня чи дитяче інфекційне відділення 1-ї міської лікарні. Лікарі у приймальному відділенні оглянуть, послухають, дадуть рекомендації. Жодних грошей при цьому платити не треба. Однак це стосується не тільки терапевтичних чи педіатричних відділень. Якщо раптом заболіло вухо, можна звернутися до ургентного ЛОР-відділення, якщо є підозра на вивих чи іншу подібну травму – до дитячого чи дорослого травматологічного відділення. Це – приклади випадків, коли допомога медиків потрібна, але викликати екстрену допомогу немає необхідності, – пояснила Світлана Кожанова, старший фельдшер Центру екстреної медицини та медицини катастроф Полтавської області.

Нагадаємо, що повний перелік випадків, на які обов’язково виїжджає бригада екстреної медичної допомоги, зазначено у «Правилах виклику бригад швидкої медичної допомоги», затверджених Міністерством охорони здоров’я України.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Ґрунтовне інтерв’ю з Уляною Супрун – в.о. Міністра охорони здоров’я:
https://life.pravda.com.ua/health/2016/12/22/221868/

2017-01-16
axabnrg
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: